Ciekawi gracze blisko Sokoła

  • 07.02.2019, 10:00 (aktualizacja 07.02.2019, 13:37)
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Ciekawi gracze blisko Sokoła Fot.M.Jastrzębski Kamil Potwora (z piłką) to od lat jeden z liderów Lechii Sędziszów. Występował w sędziszowskiej drużynie również wtedy, gdy ta walczyła na poziomie czwartej ligi.
Piłkarze czwartoligowego Sokoła Kolbuszowa Dolna rozegrali kolejny sparing. Pojawili się nowi zawodnicy, wśród nich Kamil Potwora z Lechii Sędziszów.

Jest szansa, że kolbuszowski zespół będzie dysponował na wiosnę naprawdę mocnym składem. W kręgu zainteresowania kolbuszowian jest ofensywny zawodnik - Kamil Potwora z Lechii Sędziszów. To od lat jeden z najlepszych graczy, jacy występują na poziomie dębickiej klasy okręgowej. Od dłuższego czasu interesowały się nim kluby z wyższych lig. - Potrafi "zabrać się" z piłką, jest szybki, dynamiczny, świetnie wyszkolony technicznie – przyznaje Eugeniusz Sito, trener Sokoła. 

Wiceprezes i sponsor naszego klubu, Andrzej Skowroński, wyszukał na rynku paru innych ciekawych zawodników. Do gry na środku obrony przymierzany jest Łukasz Świst. Wychowanek Resovii ostatnio występował w Głogovii Głogów Małopolski (lider rzeszowskiej "okręgówki"). W barwach klubu z Rzeszowa zaliczył w sezonach 2015/16 i 2016/17 prawie 50 występów na poziomie trzeciej ligi. Jeśli Sokołowi uda się pozyskać tego gracza, wtedy najpewniej zniknie temat pozyskania 18-letniego Jakuba Więcława ze Stali Mielec. Testowany jest również inny junior Stali Mielec – Adam Serwon (prawy pomocnik). Poważnym kandydatem do wejścia do kadry Sokoła jest Mirosław Halada z Radomyślanki Radomyśl Wielki. Jest jeszcze w wieku młodzieżowca. Młodzieżowcem nie jest już Krystian Stanowski (ostatnio Iskra Jawornik Polski, A klasa), któremu również przygląda się trener Sito. Stanowski mógłby grać na środku lub na prawej obronie. W przeszłości występował on w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w barwach Stali Rzeszów. 

Nie można wykluczyć, że Sokół będzie sprawdzał kolejnych zawodników. – Choć to grono i tak jest dość szerokie, na innych pozycjach raczej nie potrzebujemy wzmocnień – opisuje Sito, któremu wcześniej marzyło się pozyskanie napastnika. – Fajnie trenuje Łukasz Korab, jest Brian Dziedzic – przypomina Sito. Z drużyną trenują również dwaj juniorzy: Jakub Kowalski i Maks Wróbel. W kadrze zostaje bramkarz Wojciech Gajda (testował się w Stali Mielec). Prawdopodobnie do Wólczanki Wólka Pełkińska trafi zaś lewoskrzydłowy Michał Mazurek. Wcześniej odeszli Albert Orzech (klub w Krakowie), Piotr Krawczyk (prawdopodobnie Sonina) i Wojciech Brudek. Beniaminek 4 ligi ma za sobą okres ciężkich treningów. – No nie ma przelewek, ale teraz jest czas na naładowanie akumulatorów – podkreśla Sito. 

Gracze Sokoła mają za sobą dwie gry kontrolne. W ostatni weekend stycznia rozbili 11:0 Olchovię Olchowa, w minioną sobotę ulegli 1:3 Błękitnym Ropczyce. Oba mecze odbyły się na boisku ze sztuczną murawą w Woli Chorzelowskiej. Kolejny test (również w Woli Chorzelowskiej) Sokół rozegra z Lechią Sędziszów (piątek, 8 lutego).

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe