Odznaczenie dla księdza nadane przez prezydenta RP

  • 09.02.2019, 20:00 (aktualizacja 09.02.2019, 21:04)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Odznaczenie dla księdza nadane przez prezydenta RP www.rzeszow.uw.gov.pl Odznaczenie ks. Zychowi wręczyła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.
Duchowny otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, za zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego.

Ks. Sławomir Zych, od lat związany z powiatem kolbuszowskim, został odznaczony przez prezydenta RP. O przyznanie takiego odznaczenia, do wojewody podkarpackiego, wnioskował burmistrz Kolbuszowej. Jego uroczyste wręczenie odbyło się 29 stycznia w Rzeszowie. 

Ks. Zych urodził się w 1973 r. w Rzeszowie. W latach 1998-2000 pełnił funkcję wikariusza w Parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej. W 2009 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. W tym samym roku zaczął pełnić funkcję redaktora naczelnego "Rocznika Kolbuszowskiego". 

Joanna Serafin

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kolegiata
Kolegiata 09.02.2019, 20:17
Od grudnia 2018 r. Dr habilitowany 🙂. Kolbuszowska Kokegiata pozdrawia swojego opiekuna naukowego!!!

Pozostałe