Ponad 750 tys. zł kosztowało nowe wyposażenie medyczne, które trafiło już do kolbuszowskiego szpitala.

  • 10.02.2019, 12:00
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Ponad 750 tys. zł kosztowało nowe wyposażenie medyczne, które trafiło już do kolbuszowskiego szpitala. Powiat kolbuszowski Zakup sprzętu do oddziału rehabilitacyjnego pozwoli na poszerzenie liczby stanowisk do rehabilitacji indywidualnej pacjenta, jak również usprawni pracę z większą liczbą pacjentów w tym samym czasie.
Mowa m.in. o urządzeniach, z których mogą już korzystać pacjenci oddziału rehabilitacji leczniczej. Za 300 tys. zł zakupiono trzy bieżnie, urządzenia do prób wysiłkowych, aparat do terapii uciskowej i jeszcze kilka kosztownych sprzętów, które pomogą w powrocie do zdrowia mieszkańcom naszego powiatu, ale i nie tylko. 

 

Droga wieża 

Na tym nie koniec. Kolejne kilkaset tysięcy złotych wydane zostało na wyposażenie nowo powstałego bloku operacyjnego. 200 tys. zł kosztowała sama wieża artroskopowa z kamerą 4k z kompleksowym wyposażaniem do artroskopii stawów. 

Pieniądze na zakup wszystkich urządzeń w większości pochodzą z budżetu państwa (600 tys. zł). Ze swojej strony powiat dołożył 151,8 tys. zł. Jak informuje Barbara Żarkowska, z promocji powiatu, wysiłki dotyczące pozyskania dotacji na zakup potrzebnego sprzętu medycznego do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej władze Powiatu Kolbuszowskiego, wspólnie z posłem Zbigniewem Chmielowcem, czyniły już od dłuższego czasu. 

 

Dla mieszkańców

Wcześniej, wraz z dyrektorem lecznicy, uzgodniono, jakie są najpilniejsze potrzeby w kwestii zakupu sprzętu medycznego do poszczególnych oddziałów. - Zapadła decyzja, że doposażony zostanie blok operacyjny oraz oddział rehabilitacyjny – mówi poseł Chmielowiec. – Oddział rehabilitacyjny jest oddziałem rokującym na przyszłość, ma pełne obłożenie i tam z pewnością przyda się nowy sprzęt medyczny. Co ważne, służył on będzie mieszkańcom naszego powiatu – podkreśla parlamentarzysta. 

 

Spora kasa 

Jak zaznacza starosta Józef Kardyś, zakup wyposażenia do bloku operacyjnego nie tylko podwyższy jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych, ale również spowoduje zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu dla operowanych tam pacjentów. 

600 tys. zł dofinansowania to kolejna duża kwota, jaka trafiła do kolbuszowskiej lecznicy. - W ostatnim czasie z budżetu państwa udało nam się pozyskać 744 tys. zł. Fundusze te pozwoliły na zakup karetki pogotowia ratunkowego wraz z wyposażaniem, sprzętu medycznego do oddziału urologicznego oraz sterylizatora parowego. Zakupione zostały także dwa agregaty prądotwórcze - wylicza Zbigniew Chmielowiec. 

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe