Z REGIONU. Jest komunikat w sprawie odwołania dyrektora szpitala powiatowego

  • 11.02.2019, 18:00
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU. Jest komunikat w sprawie odwołania dyrektora szpitala powiatowego SzB
W dniu 8 lutego br. Zarząd Powiatu Mieleckiego wypowiedział Dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu Panu Leszkowi Kwaśniewskiemu umowę o pracę, która wygaśnie z dniem 31 marca br.

Decyzję o wypowiedzeniu umowy dyrektorowi lecznicy podjęto w związku ze złą sytuacją finansową szpitala, niewłaściwym zarządzaniem szpitalem i narastającym konfliktem z organizacjami  związkowymi. Na rozwiązanie stosunku pracy ostatecznie wpłynął przedstawiony przez dyrektora Plan Finansowo – Rzeczowy, w tym Plan Inwestycyjny na rok 2019 Szpitala przewidujący stratę finansową wysokości 14 738 983,07 zł przy planowanym koszcie amortyzacji w roku 2019 wynoszącym 5 661 158,05 zł.  Wystąpienie  straty w tak dużej  wysokości oznaczałoby konieczność jej pokrycia przez podmiot tworzący - Powiat Mielecki. 

Zmiana personalna na stanowisku dyrektora szpitala jest jednym z działań Zarządu Powiatu Mieleckiego, które ma przyczynić się do poprawy jakości i sposobu zarządzania szpitalem, a tym samym ograniczyć przewidywaną stratę finansową placówki i podnieść bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu mieleckiego.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zostaną ogłoszone konkursy na stanowiska: dyrektora szpitala oraz dyrektora medycznego.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe