Trwa okres składania wniosków przez rolników. Mogą oni odzyskać przez to część wydanych pieniędzy na olej napędowy

  • 12.02.2019, 07:00
  • Anna Pocałuń
Podziel się:
Oceń:
Trwa okres składania wniosków przez rolników. Mogą oni odzyskać przez to część wydanych pieniędzy na olej napędowy Archiwum Korso
Pieniądze wypłacane będą gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na ON używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT.

W terminie od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych. Należy dołączyć faktury VAT lub ich kopie. Stanowią one dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Drugi termin złożenia wniosków zaczyna się od 1 sierpnia do 2 września 2019 r. Tak samo jak w pierwszym terminie należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2019 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2019 r.

 

Terminy wypłat

Od 1 do 30 kwietnia 2019 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

Od 1 do 31 października 2019 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
 
Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2019 r. wynosi:

100 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz

30 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła
Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe