Gmina ogłosiła przetarg na wynajem gabinetów w nowym ośrodku zdrowia

  • 19.02.2019, 10:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina ogłosiła przetarg na wynajem gabinetów w nowym ośrodku zdrowia Fot. B.Posłuszny W nowym ośrodku znajduje się kilka specjalistycznych gabinetów.
Chętni, którzy chcieliby wynająć cały obiekt, powinni świadczyć swoje usługi zarówno prywatnie, jak i na fundusz. Urząd Gminy Cmolas zastrzegł w zapytaniu ofertowym, że wizyty  prywatne w ośrodku nie mogą być częstsze niż przyjmowanie pacjentów na tzw. NFZ.

Cmolaski urząd planuje wynająć całość budynku składającego się z 43 pomieszczeń, na minimum 10 lat.

 

Pół na pół

Ośrodek o powierzchni 450 m kw. składa się z parteru i poddasza. Znajdują się w nim  między innymi cztery gabinety lekarskie i sześć rehabilitacyjnych. Gmina podjęła decyzję, że miesięczny czynsz za całość obiektu będzie wynosić 5 687,52 zł.

O wycenie informował jeszcze w ubiegłym roku Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. Biegły wycenił budynek. Stawka za metr kwadratowy na parterze wynosi 12 zł, czyli łącznie 3 tys. zł. Na poddaszu użytkowym wygospodarowano 203 mkw, stawka za jeden metr kw. to 8 zł, czyli łącznie 1624 zł.

- Razem wychodzi 4 624 zł, plus 23 proc. VAT - wyliczał włodarz na jednej z sesji. 

 

Za całość

 

Urząd ma nadzieję wynająć ośrodek jednej firmie, która świadczyłaby usługi zdrowotne dla mieszkańców gminy.

Włodarz gminy poinformował na jednej z sesji, że jeżeli przetarg na całość się nie uda, wtedy gmina będzie próbować wynajmować pojedyncze gabinety. Jak dodał Galek, gmina ustaliła, żeby nie wchodzić kolizyjnie w usługi, które są świadczone w sąsiednim budynku przez Zakład Opieki Zdrowotnej Kolbuszowa.

 Radni obecni na zebraniu podkreślali również, żeby zapewnić mieszkańcom tych specjalistów, których najbardziej potrzebują.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe