Dwóch wychowanków kolbuszowskiej Tiki-Taki wzięło udział w miniony weekend w rozegranych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski seniorów

  • 24.02.2019, 14:00
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Dwóch wychowanków kolbuszowskiej Tiki-Taki wzięło udział w miniony weekend w rozegranych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski seniorów Fot. Archiwum prywatne Radek Maciąg ( pierwszy z prawej) z kolegami ze Śląska Wrocław po wywalczeniu medalu mistrzostw Polski
Nasz klub reprezentowali: Szymon Zięba i Radosław Maciąg. Ten pierwszy walczył na dystansie 800 metrów. Nie były to dla niego udane zmagania. W swoim biegu eliminacyjnym uzyskał czas 1,55.83 i zajął w stawce pięciu zawodników ostatnie miejsce.

W ogólnym rankingu uplasował się zaś na ósmym miejscu. - Niestety, Szymon nie jest w formie. "Wychodzą" problemy zdrowotne. We wrześniu wylądował po zawodach w Warszawie w szpitalu i ponad miesiąc nie trenował. W grudniu była powtórka. Brał antybiotyki, które nie zadziałały i miał kolejny miesiąc bez treningu – opisywał Bogdan Karkut, trener Szymona. - Trudno to wszystko nadrobić, bo organizm musi się odbudować. Szkoda, bo w formie sprzed roku bez problemu miałby brązowy medal – opisywał Karkut. 

Radek cieszył się zaś w brązowego medalu. Maciąg od stycznia reprezentuje barwy Śląska Wrocław. Startował wraz z klubowymi kolegami w zmaganiach sztafetowych (4x200 metrów). Był w sześcioosobowej kadrze. Trener Józef Lisowski (szkoleniowiec kadry narodowej) zaufał mu i wystawił go w pierwszej czwórce tych zmagań. Z pomocą Łukasza Krawczuka, Tymoteusza Zimnego i Antoniego Walickiego wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. – Oglądałem jego start. Pobiegł bardzo dobrze. Może za parę lat wywalczy sobie miejsce w sztafecie seniorów 4x400 metrów – opisywał Karkut. Radek studiuje na wrocławskim AWF-ie. Na czas studiów został wypożyczony z Tiki-Taki do Śląska Wrocław. 

W czasie ferii nie nudzą się inni zawodnicy z kolbuszowskiego klubu. Magda Niemczyk, Eryk Burkiewicz i Natalia Antkiewicz wracają na zgrupowanie w Ustrzykach Dolnych, a Wiktor Zięba i Jakub Chudzik w Ulanowie. W Krynicy na treningu górskim z trenerem Karkutem pracowała ostatnio Monika Węgrzyn.

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe