• 06.03.2019, 18:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

XV Otwarty Turniej Szachowy w Cmolasie został rozegrany w sobotę, 2 marca [ZDJĘCIA] Fot. SOK Cmolas
Odbył się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie.

Tradycyjnie do organizacji szachowych rozgrywek włączyło się Towarzystwo Szachowe "Skoczek" z Sędziszowa Małopolskiego. - Sobotni Turniej zgromadził 30 miłośników królewskiej gry - informuje Edyta Kus-Mokrzycka, dyrektor SOK Cmolas.

Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów wystartowało 10 zawodników, natomiast w grupie seniorów 20 zawodników z gmin: Cmolas, Kolbuszowa, Dzikowiec, Sędziszów Małopolski oraz Majdan Królewski.

Jak od kilku lat, tak i tym razem wręczane puchary miały kształt dużych, drewnianych figur szachowych.

Najlepszym zawodnikiem z gminy Cmolas w kategorii juniorów został Piotr Szuban.

Drugie miejsce z gminy Cmolas zdobył Oskar Czachor, a III wywalczył Wojciech Pastuła.

Mistrzem seniorów w Turnieju został Adam Stefański z towarzystwa "Skoczek", drugie miejsce zdobył Karol Stój z KS Dzikowiec, natomiast trzecie miejsce wywalczył Eugeniusz Czarnik z UKS Spartakus Kolbuszowa.