Każdego dnia strażacy wyjeżdżają gasić pożary traw

  • 07.03.2019, 18:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Każdego dnia strażacy wyjeżdżają gasić pożary traw Fot. OSP Majdan Królewski Strażacy z OSP Majdan Królewski także gasili pożary traw w Komorowie i Hucie Komorowskiej.
Aż do dziesięciu podpaleń traw i nieużytków doszło na terenie powiatu kolbuszowskiego w przeciągu minionego tygodnia.

Najwięcej interwencji w związku z wypalaniem traw odnotowano w Hucie Komorowskiej. Zanotowano tam aż 50 proc. pożarów. 

Jak informuje Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskiej straży pożarnej, do kolejnych zdarzeń dochodziło w Lipnicy, Komorowie, Kolbuszowej i Trześni. 

- Do pożarów dochodzi głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych - zauważa strażak.


Policja przypomina:

Wypalanie traw  jest  prawnie zabronione. Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych, areszt, a w niektórych przypadkach nawet kara 8 lat pozbawienia wolności.

Dotkliwe kary finansowe nakładane są też przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w postaci zmniejszenia lub odebrania dopłat bezpośrednich za dany rok. 

Wypalanie wcale nie użyźnia gleby, a wręcz przeciwnie prowadzi do jej wyjałowienia. Pożary traw powodują również spustoszenie dla flory i fauny. Niszczone są miejsca lęgowe ptaków i siedliska zwierząt. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Huciur
Huciur 07.03.2019, 21:52
W Hucie tylko komendant z tej sytuacji się cieszy , on żyje z tego , poza tym latem ciągle w rowie grzebie obok ulicy ... ot takie hobby
Kornel
Kornel 08.03.2019, 08:25
Dobra panie anonim, dobrze jest komuś zaglądać w portfel ? Już tlumacze, średnio wyjeżdżamy 40-60 razy w roku średnio akcja trwa około godziny. Bywają wyjazdy 20-sto minutowe ale i kilku godzinne. Wynagrodzenie to 15 zł za godzinę. Matematykę zostawiam już tobie. Jezeli ktoś twierdzi że to dużo to zapraszam w pełnym umundurowaniu przez kilka godzin biegać z wężem w niedzielne popołudnie. Absolutnie nikt nie robi tego dla tych kilku stówek rocznie. Co do przydrożnego rowu, nie rozumiem flistracji spowodowanej dbaniem o porządek wokół swojej posesji.. nie pozdrawiam
Robot
Robot 08.03.2019, 08:04
Jakim polmozgiem trzeba być żeby coś takiego napisać. Przepraszam ćwierć ...
Aktualnie po zmianie ryczałt wynosi 15 zł za godzinę. Standardowy wyjazd do palących traw wynosi około 30 min. Możesz mieć problem z liczeniem wiec pomogę. Tzw. zarobek za taka akcje to 7-10 zł. Się dorobi komendant i reszta chłopaków. Po kilku latach będzie na rower żeby za darmo dojechać do remizy i nadal zarabiać i odkładać pieniądze ...

Pozdrawiam OSP, dziękuje ze jesteście i po prostu chce się wam
?
? 07.03.2019, 18:19
Głupich nie sieją.
fuciak
fuciak 09.03.2019, 11:45
A karamba z synami miche cieszy bo błyska na niebiesko
Ciekawe czy zmądrzeją z tym wypalaniem jak do jdzie do tragedii takiej jak kilka lat temu w krzatce gdzie przy wypaleniu spalił sie jakiś dziadek, a kilka lat później w bodajże w hucie komorowskiej spaliła się przy wypalaniu traw stodoła

Pozostałe