Otwarcie "Magicznego Zakątka" w Lipnicy - bez maluchów i ich rodziców

  • 08.03.2019, 12:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Otwarcie "Magicznego Zakątka" w Lipnicy - bez maluchów i ich rodziców Fot. Bartosz Posłuszny W przecięciu wstęgi pomagały przedszkolaki. Podopiecznych placówki w tym dniu zabrakło.
W środę, 27 lutego, odbyło się oficjalne otwarcie placówki w Lipnicy. W tym ważnym dla społeczności klubu dziecięcego dniu zabrakło jednak samych podopiecznych.

Na uroczystym otwarciu pojawili się m.in. samorządowcy z gminy Dzikowiec i dyrektorzy placówek oświaty. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu przez proboszcza parafii Lipnica zaproszeni goście udali się na część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków.

Na uroczystościach zabrakło rodziców i dzieci uczęszczających do klubu dziecięcego. - Ze względów organizacyjnych nie było to możliwe, był tylko rodzic reprezentujący pozostałych - tłumaczy kierownik placówki. Jak dodaje Małgorzata Wit, aktualnie dużo dzieci choruje, więc ani dzieci, ani rodzice nie mieliby możliwości uczestnictwa w otwarciu.

Działania zakątka

Do klubu zgłoszonych  jest 20 maluszków, na obecną chwilę uczęszcza 15. - Cały czas dzieci można zapisywać na listę rezerwową, wówczas mają szansę na przyjęcie po zwolnieniu się miejsca. W kwietniu będą zapisy do klubu na kolejny rok szkolny, w związku z czym już dziś zapraszamy chętnych rodziców - mówi kierowniczka.

Dzieci uczestniczą w zajęciach, które poszerzają ich możliwości i rozwijają ich zainteresowania. - Są to m.in zajęcia sensoryczne, manipulacyjne, konstrukcyjne, które stymulują każdą sferę poznawczą dziecka - wymienia kierowniczka. - Poza tym uczą się wykonywać  czynności służące osiągnięciu przez nich samodzielności. Nasze maluszki chętnie podejmują wszelkie wyzwania, które przynoszą efekty - dodaje rozmówczyni.

Dla najmłodszych

W zależności od rodzaju zajęć dzieci uczęszczające do klubu w Lipnicy dzielone są na dwie grupy. - Dostosowujemy zakres tematyczny do ich indywidualnych możliwości - zapewnia Małgorzata Wit.

Maluchy mają także możliwość korzystania z obiadów. - Posiłki zapewniane są przez firmę zewnętrzną, która przygotowuje dania zgodnie z przyjętymi normami żywieniowymi dzieci do lat 3 - dodaje przedstawicielka żłobka.

Więcej w aktualnym Korso

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Antonina
Antonina 09.03.2019, 08:09
Czy artykuł miął być o otwarciu klubu czy o tym że jest epidemia i dzieci w całym regionie chorują?
Artykuł słaby, stronniczy bez wartości dodanej. Kolejny artykuł w którym jurnalista w złym świetle przedstawia mieszkańców Lipnicy,

Pozostałe