Tomasz Buczek zarzuca kłamstwo przewodniczącemu Mieczysławowi Burkowi

  • 08.03.2019, 18:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Tomasz Buczek zarzuca kłamstwo przewodniczącemu Mieczysławowi Burkowi Fot. Anna Pocałuń Tomasz Buczek, mieszkaniec Kolbuszowej Górnej
Kolejne pismo od Tomasza Buczka zostało złożone na ręce biura obsługi rady miasta i powiatu. Tym razem chodzi o pozyskanie samochodu dla kolbuszowskiej policji.

Jak zaznaczył mieszkaniec Kolbuszowej Górnej zależało mu na tym, aby pomóc radnym w uzyskaniu analizy wydatków. Tomasz Buczek chciał się dowiedzieć, czy zakup nowego samochodu dla kolbuszowskiej policji jest uzasadniony. Kolbuszowianin chciał złożyć pismo podczas obrad sesji rady miejskiej i powiatu.

- Zapytałem pana Mieczysława Burka, przewodniczącego rady powiatu, czy jakikolwiek temat związany z zakupem pojazdu dla policji będzie poruszany podczas obrad - wyjaśnił Tomasz Buczek i dodał: - W odpowiedzi usłyszałem, że żaden z tych punktów nie będzie poruszany.

Pytania do policji 

- W piśmie dopytywałem Stanisława Babuli, komendanta kolbuszowskiej policji, jakie są wydatki związane z utrzymaniem pojazdów - powiedział w rozmowie z nami Tomasz Buczek i dodał: - Chciałem dowiedzieć się, ile mają samochodów i ile wynosi roczny przebieg poszczególnych aut. 

Jak powiedział Tomasz Buczek w rozmowie z Korso, uważa on, że został okłamany przez przewodniczącego Burka. - Podejrzewam, że nie chciał sytuacji, żebym tam był i znowu zabierał głos - wyjaśnił Buczek i dodał: - Przewodniczący nie chciał stawiać się przed trudnym wyborem, czy udzielać mi głosu. Dlatego też uciekł się do kłamstwa. 

Odpowiedź przewodniczącego

- Coś się nie zrozumieliśmy. Na pytanie, czy w punkcie obrad jest temat z zakresu dotacji do policji, odpowiedziałem zgodnie z porządkiem obrad, że nie ma takiego punktu (porządek obrad jest na stronie internetowej). Natomiast zmiany w budżecie powiatu w zakresie zadań budżetowych - w tym dotacji między innymi na policję zostały wprowadzone blokiem odpowiednią uchwałą - napisał Mieczysław Burek na Facebooku pod postem Tomasza Buczka. 

Kiedy mieszkaniec Kolbuszowej Górnej napisał, że przewodniczący jest kłamcą, wówczas szef rady odparł: - Jeszcze raz panu odpowiadam. Jeżeli tak zrozumiałem pana pytanie, to tak na nie odpowiedziałem. Insynuacje na mój temat proszę zachować dla siebie.

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe