Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej odznaczony medalem przyznanym przez prezydenta RP

  • 09.03.2019, 21:00
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej odznaczony medalem przyznanym przez prezydenta RP Fot. podkarpackie.pl Odznaczony Piotr Panek.
W czwartek, 7 marca, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej złożyła przyrzeczenie strzeleckie przed pomnikiem swojego patrona płk. Leopolda Lisa-Kuli w setną rocznice jego śmierci.

Uroczystość miała miejsce w Rzeszowie na Placu Farnym. 

- Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz podniesieniu flagi państwowej na maszt nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych przez sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego oraz Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych  Jana Józefa Kasprzyka - informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. 

Tradycyjnie, już przed pomnikiem pułkownika, ślubowanie złożyli młodzi „Strzelcy". Wśród nich byli wychowankowie ZST w Kolbuszowej oraz Orlęta z Trześni prowadzone przez Aleksandrę Kuc.

Tego dnia, decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, odznaczono zasłużonych na rzecz Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie. Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości „Polonia Rediviva” przyznano m.in. inspektorowi Piotrowi Pankowi, zastępcy dowódcy Południowo– Wschodniego Okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec”. 

 

Joanna Serafin

Zdjęcia (7)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Junior
Junior 09.03.2019, 23:51
Gratulacje!
Kolbuszowianka
Kolbuszowianka 09.03.2019, 22:14
Gratulacje !!!

Pozostałe