Kolbuszowa. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 2019. Do wyboru pięć tras

  • 10.03.2019, 08:00 (aktualizacja 17.03.2019, 12:17)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowa. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 2019. Do wyboru pięć tras
EDK to wyzwanie – ponad 40 kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu.

- W ubiegłym roku z naszego kościoła wyruszyło ponad 400 pątników chcących przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony - czytamy na stronie kolbuszowskiej kolegiaty. 


I trasa (41 km)
Kolbuszowa  Kolegiata– Werynia – Zembrza – Przewrotne – Jasionka –  Zaczernie –  Rzeszów kościół św. Józefa 

II trasa (42 km)
Kolbuszowa Kolegiata – Domatków – Bukowiec – Poręby Kupieńskie – Zgłobień – Krzyż Milenijny w Niechobrzu

III trasa (50 km)
Kolbuszowa Kolegiata  – Mechowiec – Poręby Dymarskie – Cmolas – Trzęsówka – Ostrowy Tuszowskie – Kosowy – Świerczów – Kolbuszowa 

IV trasa (32 km)
Kolbuszowa – Domatków – Bukowiec – Kupno – Widełka – Kłapówka – Kolbuszowa Górna – Kolbuszowa 

V trasa (21 km)
Kolbuszowa – Nowa Wieś – Siedlanka – Izdebnik – Świerczów – Kolbuszowa Dolna – Kolbuszowa 


Zgłoszenia trzeba dokonać na stronie www.edk.org.pl. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet, w którym znajduje się m.in. odblask, mapa, rozważania. Koszt pakietu 10 zł jest on obowiązkowy. 

EDK rozpocznie się 12 kwietnia – mszą św. w kolbuszowskiej kolegiacie o godz. 20, a po nabożeństwie każdy wyrusza w kierunku wybranej wcześniej trasy. - Pakiet będzie do odebrania w biurze EDK przy naszej parafii 12 kwietnia od godz. 18 - mówi koordynator Paweł Pastuła. 

Opiekunem duchownym w tym roku jest ks. Mateusz Olbrot.


Dodajmy, że każdy uczestnik EDK odpowiada sam za siebie. - Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie EDK nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc - zaznacza koordynator EDK. 

Joanna Serafin

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Adam_Wawa
Adam_Wawa 10.03.2019, 09:48
Ja tam wole paradę LGBT +, bo ważniejsza jest przyszłość tego narodu. A wy dalej żyjcie w średniowiecznych obrzędach.
H
H 10.03.2019, 15:38
Lgbt promuje zwiazki homo nie wiadomo
a ja nie slyszalam zeby z parodii 2 facetow urodzilo sie dziecko wiec gdzie tu przyszlosc jak pedaly wygina bo sie rozmnazsc nie beda i gdzie tu ciemnogrod

Pozostałe