Sześć budynków do wyburzenia w Kolbuszowej Górnej

  • 10.03.2019, 20:30
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Sześć budynków do wyburzenia w Kolbuszowej Górnej Fot. Joanna Serafin Mała obwodnica ma powstać do 30 września tego roku. Wcześniej zakładano, że będzie ona gotowa do 31 października 2018 r.
Z dużym opóźnieniem ruszyły prace związane z budową małej obwodnicy miasta, czyli łącznika krajowej "dziewiątki" z drogą wojewódzką prowadzącą w kierunku Sędziszowa Małopolskiego.

- Plac budowy przekazaliśmy wykonawcy 19 lutego - mówi Ewa Sudoł-Sikora, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. - Rozpoczął on prace od wycinki drzew i krzewów oraz rozbiórki mostu na potoku Górnianka. Po odhumusowaniu (zdjęcie pierwszej warstwy gruntu, przyp. red.) terenu przystąpi do prac ziemnych - dodaje nasza rozmówczyni. 

 

Najpierw budynki 

W tej chwili w Kolbuszowej Górnej pracuje kilka brygad. Ich zadaniem będzie w pierwszej kolejności usunąć budynki, które stoją na drodze małej obwodnicy.

-  Jest sześć budynków kolidujących z obwodnicą - trzy mieszkalne i trzy gospodarcze. Ich rozbiórka będzie możliwa po wydaniu nieruchomości przez dotychczasowych właścicieli - wyjaśnia przedstawicielka inwestora. 

Po tym jak zostaną one zburzone, roboty będą mogły być prowadzone na całej długości odcinka planowanego traktu. 

 

Dwa ronda 

Inwestycja przewiduje budowę dwóch rond. Jedno będzie znajdowało się na krajowej "dziewiątce" w rejonie zburzonego mostu. Drugie - na drodze wojewódzkiej (tarcza ronda będzie znajdować się poza istniejącą drogą). Prace związane z ich powstaniem rozpoczną się najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja tego roku. 

- Utrudnienia dla kierowców będą niewielkie. Podczas budowy ronda na skrzyżowaniu z DK9 ograniczona zostanie prędkość. W przypadku budowy włączenia do drogi wojewódzkiej wprowadzony zostanie czasowo ruch wahadłowy - mówi Ewa Sudoł-Sikora. 

Więcej w aktualnym Korso

Joanna Serafin

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
małorolny
małorolny 11.03.2019, 09:08
Krowy przestaną mleko dawać
Górnianka
Górnianka 10.03.2019, 20:55
Mieszkam na Górnej nie opodal przebiegającej trasy i aż się boję co to będzie...
Rolnik
Rolnik 10.03.2019, 22:07
Kury się przestaną nieść...

Pozostałe