Na terenie kolbuszowskiego skansenu powstanie nowy obiekt

  • 11.03.2019, 08:00
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Na terenie kolbuszowskiego skansenu powstanie nowy obiekt Fot. Joanna Serafin
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej otrzymało 63 tys. zł dotacji na budowę wiaty garncarskiej. Będzie to obszerne zadaszenie wyposażone w pięć stołów, 10 ławek, piec do wypalania ceramiki i koło garncarskie. 

Powstanie takiego obiektu nie tylko pozwoli na pracę z garncarzem niezależnie od warunków pogodowych, ale także umożliwi pokazanie procesu pracy rzemieślnika od formowania gliny na kole garncarskim do wypalenia naczyń w piecu.

-  Przedsięwzięcie to zakłada również opracowanie innowacyjnej oferty edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych - mówi Katarzyna Dypa z promocji MKL. - Dodatkową zaletą projektu jest wielofunkcyjność zadaszenia, które może służyć również jako miejsce do odpoczynku w trakcie niekrótkiego przecież spaceru po skansenie - dodaje. 

Wiata, z dwuspadowym dachem przykrytym dachówką ceramiczną, będzie wysoka na 5 metrów. Znajdą się tam trzy pomieszczenia - największe, otwarte, przeznaczone będzie do prowadzenia zajęć dydaktycznych. 

Konstrukcja obiektu jest dostosowana do wymagań osób niepełnosprawnych.

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe