Budynek, który stał na trasie małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni, został wyburzony

  • 11.03.2019, 20:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Budynek, który stał na trasie małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni, został wyburzony Fot. Bartosz Posłuszny 20 lutego budynek został wyburzony, pozostały po nim jedynie gruzy do usunięcia.
Dom, który był w surowym stanie, został usunięty z placu budowy w środę, 20 lutego. Policjanci interweniowali tego dnia w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zniszczenia gruntów przez maszyny budowlane oraz utrudniania prac rozbiórkowych na placu budowy położonym w Kolbuszowej Dolnej.

O interwencję policji prosił zarówno właściciel gruntów, od którego zgodnie z decyzją Wojewody Podkarpackiego została przejęta przedmiotowa działka wraz z nieruchomością, jak również kierownik budowy, który nadzoruje prace budowlane w tym miejscu.

Środki przymusu 

- Policjanci poinformowali uczestników interwencji o przysługujących im uprawnieniach i obowiązkach - relacjonuje rzecznik kolbuszowskiej policji. - Mieszkaniec Kolbuszowej Dolnej pomimo wielokrotnych wezwań nie stosował się do poleceń opuszczenia placu budowy, wchodził na włączone maszyny budowlane, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla swojego życia. W związku z powyższym, zgodnie z prawem, policjanci zastosowali wobec mężczyzny środki przymusu bezpośredniego - dodaje podkom. Skubisz-Tęcza.

Zatrzymany 

Jak informuje przedstawicielka komendy policjanci, obecni na miejscu użyli wobec właściciela chwytów obezwładniających.

- Jednocześnie w związku ze złożonym zawiadomieniem w sprawie nieopuszczenia ogrodzonego placu budowy oraz zmuszania operatora koparki do zaniechania czynności budowlanych mieszkaniec Kolbuszowej Dolnej został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności zwolniony - przedstawia interwencję Jolanta Skubisz-Tęcza.

Sprawa w prokuraturze 

Mieszkaniec i właściciel budynku, który kolidował w budowie obwodnicy, w tym samym dniu złożył zawiadomienie dotyczące zniszczenia budynku oraz podejrzenia popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień w związku z użyciem środków przymusu bezpośredniego przez interweniujących funkcjonariuszy.

- Materiały w obydwu sprawach zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej - dodaje podkomisarz.

Bez komentarza 

Skontaktowaliśmy się z właścicielem gruntów i budynku, które kolidowały z obwodnicą. Mieszkaniec Kolbuszowej Dolnej, którego dom został rozburzony, nie chciał komentować całej sprawy na łamach naszej gazety.

Trwają prace 

Jak poinformował nas z kolei Krzysztof Czech, dyrektor kontraktu, który nadzoruje cały plac budowy, prace na tę chwilę mogą toczyć się na całej trasie. - Po wyburzeniu budynku i przejęciu gruntów możemy wejść na ten teren - mówi. - Teraz musimy usunąć wszystkie gruzy po rozbiórce i ściągnąć wierzchnią warstwę gleby - dodaje przedstawiciel konsorcjum.

Odszkodowanie

Mieszkaniec za swoje utracone mienie dostanie odszkodowanie. - Cała procedura odszkodowawcza prowadzona jest przez służby wojewody i jest w toku - informuje Ewa Sudoł-Sikora, rzecznik prasowy Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Odszkodowanie nie mogło być zatem jeszcze wypłacone - dodaje.

Rzeczoznawca 

Jak dowiadujemy się od Krzysztofa Czecha, właściciele gruntów zajętych pod budowę obwodnicy, po złożeniu wniosku, otrzymają odszkodowanie. Rzeczoznawca, który został wyznaczony z urzędu, szacuje wartość poszczególnych gruntów.

Właściciele w pierwszej kolejności otrzymują 70 proc. odszkodowania. Po wszystkich procedurach, jeżeli grunt prawnie przejdzie na ręce Skarbu Państwa, wówczas otrzymują oni resztę pieniędzy, czyli pozostałe 30 proc.

 

Bartosz Posłuszny

Zdjęcia (1)

Jeszcze początkiem grudnia, ubiegłego roku, budynek mieszkańca Kolbuszowej…

Jeszcze początkiem grudnia, ubiegłego roku, budynek mieszkańca Kolbuszowej Dolnej stał na trasie małej obwodnicy Kolbuszowej Dolnej.

Jeszcze początkiem grudnia, ubiegłego roku, budynek mieszkańca Kolbuszowej Dolnej stał na trasie małej obwodnicy Kolbuszowej Dolnej.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Znafca Tematu
Znafca Tematu 12.03.2019, 10:55
Problem stanowi skomplikowana polityka przestrzenna która nikomu życia nie ułatwia
Antek
Antek 12.03.2019, 07:51
Ale kto mu dał pozwolenie na budowę, który kierownik? Pewnie właściciel wiedział, że pójdzie tam obwodnica i budował dom, żeby teraz wyłudzić odszkodowanie i podzielić się z tym kierownikiem który dał mu zgodę. A my wszyscy za to płacimy.
mazepa
mazepa 11.03.2019, 20:41
koniec wolności

Pozostałe