Wypadek w Widełce. Bus zderzył się z osobówką |ZDJĘCIA|WIDEO|

  • 11.03.2019, 14:59 (aktualizacja 11.03.2019 23:18)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Wypadek w Widełce. Bus zderzył się z osobówką |ZDJĘCIA|WIDEO| Fot. Bartosz Posłuszny
Do wypadku doszło dzisiaj, przed godz. 14, na drodze nr 9 między Kupnem a Widełką.

O zdarzeniu poinformował nasz Czytelnik. - Bus przewożący ludzi zderzył się z samochodem osobowym. Na miejscu jest już kilka wozów strażackich - napisał mężczyzna. 

Jak informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa, służby ratunkowe udzielają pomocy poszkodowanym osobom. Policja organizuje objazdy dla samochodów osobowych. 

Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin. 

- W samochodzie osobowym marki Volvo i w busie jechało łącznie 11 osób - mówi Paweł Tomczyk z KPP Kolbuszowa. - Jedna osoba była zakleszczona w busie i ona jest najpoważniej ranna - dodaje przedstawiciel straży. 


AKTUALIZACJA z godz. 17.45

W miejscu wypadku wprowadzony został ruch wahadłowy. W busie, łącznie z kierowcą, jechało 10 osób. To mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i rzeszowskiego. Za kierownicą volvo siedział mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do okolicznych szpitali, gdzie zostaną przebadani. 


AKTUALIZACJA z godz. 18.15

Na drodze już bez utrudnień. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nagranie: Bartosz Posłuszny

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nagranie: Dominika Garbacka 

 

Joanna Serafin

Zdjęcia (5)


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Uczestnik wypadku.
Uczestnik wypadku. 21.03.2019, 11:10
Wina Marcela? Wyssane z palca. Jakim prawem oceniacie? Jakim? Na jakiej podstawie?
Na szczęście było nagranie wideo które wszystko zarejestrowało. Był też tachograf który potwierdził spokojną jazdę. Autobus też nie był przykładowy.
Olek
Olek 13.03.2019, 14:14
ewidentna wina kierwocy marcela!!! Jeżdza bardzo niebezpiecznie, wyprzedzają na podwójnej ciągłej, dwa razy widzaiłem jak marcel wyprzedzał poza wysepką koło kościoła w kolbuszowej górnej. W zeszłym tygodniu jadac z mielca 115 km/h wyprzedził mnie marcel-wiec wątpie że mają ograniczenia do 100 jak tu ktoś powiedział. zdażyło mi sie również że jeden marcel wyprzedzał tak ze gdybym praktycznie nie zatrzymał swojego samochodu doszło by do zderzenia czołowego. Poza tym cześć kierowców (jakaś połowa) relacji rzeszów-tarnobrzeg nie mają kultury i szacunku do klijenta- szczególnie mały łysy grubas Andrzejek. A i zapomniał bym, zakaz rozmowy przez telefon komówrkowy kierowców (nie wszyscy) bez zestawu słuchawkowego również jest nagminnie łamany.
pasazer
pasazer 12.03.2019, 20:25
kierowcy marceli jezdza bardzo nie odpowiedzialnie predkosci straszne biora ludzi ponad stan na torach nigdy niezwalniaja UWAZAM NIE POWINNI JEZDZIC inni przewoznicy jezdza odpowiedzialnie powinno albo kierowcow albo firme zmienic
Leszek
Leszek 12.03.2019, 18:42
I znowu Marcel... Czy nie należało by sprawdzić dlaczego Marcele w tamtej okolicy maja taka wypadkowosc? Prędkość? Pewnie tak...
Janek
Janek 12.03.2019, 14:03
Kierowcy marcela sa poje...
A
A 12.03.2019, 00:22
Ale jak jadą za wolno to na przystanku jape otwiera i czekalem,czekałam czemu tak późno to gonią
WiemJakToJest
WiemJakToJest 12.03.2019, 11:33
Dokładnie kolego. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pasażer jadący w busie myśli sobie w duchu "żeby tylko szybko nie jechał i nie wyprzedzał i żebyśmy cało dojechali". Pasażer stojący na przystanku znów myśli tak "stoję i czekam i nie ma go i nie ma, spóźnia się, co to za kierowca słaby że jeszcze go nie ma"

To tak jak z korkami w Rzeszowie. Każdy z pasażerów narzeka, że autobusy się spóźniają tylko ludzie zapatrzenie w smartfony już nie widzą tego jakie są ogromne korki.
cypis
cypis 11.03.2019, 22:43
moze nie na temat ale patrząc jak niektórzy z tablicami rkl rmi jeżdżą po Kolbuszowej to przysłowiowy nóż w kieszeni sie otwiera. no ale przecież większość to > miszczowie prostej< więc co sie dziwić. Jeżdze na codzień z kamerką i filmów z takimi miszczami mam od groma. skoro większość z nich myśli że dobra fura to mniej niż 100 jechać nie może a przy 140 zatrzyma sie na max 25 metrach to czego oczekujecie ???
Kocitatuś
Kocitatuś 11.03.2019, 21:46
Miałem kiedyś kota wyjątkowo ruchliwego, wiecznie pędził po domu nie zważając na demolowanie wszystkiego co stało na drodze oraz własnej głowy również. Nazwałem go Marcel.
P.v
P.v 11.03.2019, 20:41
Codziennie jeżdżę tą trasą i widzę jak Marcelki śmigają na odcinkowym zamiast 50 czy nawet 55 to nie zapiepszają 80 dych bo trzeba nadrobić postoje na przystankach dość często mają wypadki dlatego dziecku kazałem jeżdzić pkp .Ludzi wozicie a nie ziemniaki.
Ja
Ja 12.03.2019, 13:46
Większej głupoty nie czytałem:-D:-D zanim napiszesz taki komentarz to zapoznaj się z przepisami ruchu drogowego.. Gdyby było tak jak piszesz to by 3/4z nich już prawka nie mieli.. Jeśli nie masz pojęcia co to kontrola pomiaru odcinkowego to przepisy w rękę albo na piechote i nie zbliżaj się do auta.
Mistrz
Mistrz 12.03.2019, 07:47
Tak normalny człowiek jeździ: teren zabudowany 70-80, poza terenem zabudowanym 100-110. Nienawidzę jak taka zawalidroga wlecze się 45km/h w terenie, - 70km/h poza... To jest tamowane ruchu..
Magda
Magda 11.03.2019, 22:46
Dokładnie!!!!
ZENEK
ZENEK 11.03.2019, 19:00
JAK ZWYKLE JEDEN Z NICH TO BYL CWANIAK NAD CWANIAKAMI I WYCWANIAKOWAL ALE TJ CHOROBA IDIOTOW POLSKICH KIEROWCOW
....
.... 11.03.2019, 21:33
Ale ty debil jesteś... W pierwszej kolejności zanim komus pojedziesz zapoznaj się z faktami i artykułem konkretnie a najlepiej to pisac bzdury gimbazo... Wypadek nie z winy kiedy Marcela i to nie ma znaczenia w tym momencie czy jechał 50 czy 80
Maro
Maro 12.03.2019, 00:17
Właśnie ze ma znaczenie prędkość obydwu pojazdów i zachowanie kierowców na wszystkie pytania odpowie dopiero biegły co i kto zawinił
tr0l
tr0l 11.03.2019, 18:36
Pamiętam w zimie jak kierowca jechał bokiem, bardzo dziwne zachowanie i zagrażające uczestnikom ruchu drogowego i pasażerom.
Tom
Tom 11.03.2019, 18:03
Te Marcele to czasami jeżdżą jak piraci. W zimie jedzie 100 i jeszcze wyprzedza nie wiadomo po co.
WiemJakToJest
WiemJakToJest 12.03.2019, 11:17
Tom mówisz "po co" bo nie znasz przepisów, już Ci tłumaczę. Na pokonanie trasy Rzeszów-Tarnobrzeg masz półtorej godziny, co w godzinach szczytu jest bardzo trudne do wykonania. Druga sprawa. Po przejechaniu 4,5 godziny ciągiem musisz mieć obowiązkowy 45 min odpoczynek. Odpoczynek kierowcy, czas jazdy, prędkość są rejestrowane przez takie urządzenie, które nazywa się tachograf - taka "czarna skrzynka", więc w tej kwestii nic się nie ukryje, żadne manipulacje nie wchodzą w grę, bo za to są ogromne kary. Za brak odebranego odpoczynku ( w żargonie kierowców - pauza), w razie kontroli jednorazowo kierowcy grozi kilkuset złotowy mandat. Jeżeli kierowca nie "zrobi pauzy" na parkingu, to wypadałoby zjechać wraz z pasażerami na stację paliw i tam "odstać" 45 min, bo w razie kolizji, wypadku kierowca jest traktowany przez organy ścigania jako potencjalny przestępca - TAK, to nie żart ! Kolejna sprawa czyli dramatyzowanie i tzw. "nadmierna prędkość" - czy jadąc samochodem osobowym 70 lub 80km/h to jest dla Was tak strasznie dużo ? Ktoś kto jeździ zawodowo po 9h dziennie na pewno nie będzie jechał 50 km/h - to można sobie między bajki wsadzić. A i na koniec, w bajki o tym, że Marcele jeżdżą 150km/h też nie wierzcie, ogranicznik prędkości jest ustawiony na 100 km/h :)
ZENEK
ZENEK 11.03.2019, 19:01
TO TEZ PRAWDA TEZ SIEDZA TAM CWANIAKI ZA KIEROWNICA
reto
reto 11.03.2019, 18:23
To Ty pirata nigdy nie widziałeś... Jak na biusiarzy to jeżdżą dosyć spokojnie. Akurat tutaj wina volvo.
Tuju
Tuju 16.03.2019, 18:27