Które banki oferują najtańsze kredyty hipoteczne?

  • 12.03.2019, 16:26 (aktualizacja 01.04.2019, 12:56)
  • Artykuł sponsorowany
Podziel się:
Które banki oferują najtańsze kredyty hipoteczne?
Wybór najtańszego kredytu hipotecznego jest trudnym zadaniem. Banki prześcigają się w reklamowaniu atrakcyjnych usług, a mimo to nie dostarczają rzetelnych informacji, na podstawie których można jednomyślnie wskazać najlepszą opcję. Jak, decydując się na kredyt, zyskać pewność, że wybrana oferta jest najbardziej atrakcyjna? Gdzie szukać najtańszego kredytu hipotecznego?

Kupno własnego mieszkania lub domu jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. To nie tylko spełnienie marzeń, ale również inwestycja, która może zaprocentować już w perspektywie kilku/kilkunastu lat. Jej podjęcie często wiąże się z koniecznością skorzystania z kredytu hipotecznego. Na rynku bez trudu znajdziemy wiele ofert zadłużenia, ale warto poświęcić sporo czasu, by je porównać i wybrać najbardziej korzystną z nich. Poszczególne usługi różnią się między sobą okresem kredytowania, marżą, RRSO czy maksymalną wartością zadłużenia. Gdzie znaleźć opcję, która będzie skrojona do naszych potrzeb i pozwoli na realizację marzeń?

Porównywarki kredytów hipotecznych

Najłatwiejszym sposobem, który da ci możliwość porównania wielu konkurencyjnych usług jest skorzystanie z rankingów online, porównywarek bądź kalkulatorów kredytowych. Podając interesującą cię kwotę kredytu, oprocentowanie i okres kredytowania, możesz przeprowadzić prostą symulację kredytu hipotecznego. Korzystanie z serwisów jest darmowe i pozwala na szybką weryfikację ofert dostępnych na rynku. Zestawiając ze sobą kilkanaście usług o różnych warunkach, bez problemu zidentyfikujesz najtańszy kredyt hipoteczny.

Przeglądając oferty instytucji, musisz pamiętać, że koszt kredytu, który "wypluła" przeglądarka może różnić się od finalnej oferty, którą otrzymasz w banku. Całkowity koszt kredytu zależy od kilku czynników - wartości kredytu, okresu zadłużenia, wkładu własnego itd. Może on zostać powiększy o dodatkowe opłaty za skorzystanie z usług, od który zależy to, czy otrzymasz pozytywną decyzję kredytową. Należą do nich m.in. ubezpieczenie nieruchomości i obowiązek założenia karty kredytowej. Uwagę należy zwrócić także na opłatę przygotowawczą, która jest pobierana przez banki za przygotowanie dokumentów i innych formalności związanych z podjęciem kredytu.

Ranking kredytów hipotecznych 2019

Lista najtańszych ofert różni się w zależności od kwoty kredytu i okresu kredytowania. I tak, przykładowo, chcąc zaciągnąć kredyt na 300 tysięcy złotych na 20 lat przy równych ratach i 20% wkładzie własnym, najtańsze usługi oferują:

1. BGŻ BNP Paribas (kredyt hipoteczny i budowlany - oferta promocyjna)
marża banku: 1,50%
prowizja: 6000 zł
koszt odsetek: 107 280zł
całkowity kwota do spłaty: 420 731zł

2. Citi Handlowy (Kredyt mieszkaniowy - dla segmentu Priority Marża 1,69)
marża banku: 1,69%
prowizja: 7500 zł
koszt odsetek: 114 240zł
całkowity kwota do spłaty: 426 678zł

3. ING Bank Śląski (Noworoczna wyprzedaż "lekka rata")
marża banku: 1,65%
prowizja: 3000 zł
koszt odsetek: 115 440zł
całkowity kwota do spłaty: 429 444zł

Starając się o ten sam kredyt na 30 lat, warto zwrócić uwagę na ofertę poniższych banków:

1. BGŻ BNP Paribas (kredyt hipoteczny i budowlany - oferta promocyjna)
marża banku: 1,50%
prowizja: 6000 zł
koszt odsetek: 168 360zł
całkowity kwota do spłaty: 485 227zł

2. Citi Handlowy (Kredyt mieszkaniowy - dla segmentu Priority Marża 1,69)
marża banku: 1,69%
prowizja: 7500 zł
koszt odsetek: 179 520zł
całkowity kwota do spłaty: 494 178zł

3. Pocztowy (Pocztowy Kredyt Mieszkaniowy)
marża banku: 1,59%
prowizja: 3000 zł
koszt odsetek: 173 760zł
całkowity kwota do spłaty: 495 619zł

***

Wybór kredytu hipotecznego jest problematyczny szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie miały doświadczenia z profesjonalnymi usługami finansowymi. Aby ułatwić sobie zadanie i odnaleźć się w gąszczu ofert bankowych, warto skorzystać ze specjalistycznych narzędzi finansowych - kalkulatorów, rankingów i porównywarek, np. https://domkredytowy.pl.

Artykuł sponsorowany

Pozostałe