Raniżów. Współorganizator imprez skarży się na działalność Dariusza Sobolewskiego

  • 13.03.2019, 09:49 (aktualizacja 13.03.2019, 10:36)
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Raniżów. Współorganizator imprez skarży się na działalność Dariusza Sobolewskiego Fot. Dominika Garbacka
Właściciel firmy Muzoteam, współorganizującej imprezy na terenie gminy Raniżów, złożył pisemną skargę na działalność dyrektora GOKSiR-u. Jak twierdzi mężczyzna, raniżowski ośrodek kultury jest mu dłużny 60 tysięcy złotych.

Treść skargi złożonej przez Tomasza Cierpicha, właściciela Muzoteam, adresowanej do wójta i rady gminy, odczytał podczas ostatniej sesji (28 lutego) przewodniczący Rady Gminy Raniżów.  - W związku z nierozliczeniem przez GOKSiR w Raniżowie faktur za organizację imprez plenerowych w roku 2018 składam skargę na działalność dyrektora GOKSiR w Raniżowie - czytamy na wstępie pisma. 

Jak wyjaśnił w jego dalszej części Tomasz Cierpich, przedmiotem skargi jest nieuregulowanie zaległości w łącznej kwocie 60 tysięcy zł. - Zaległość miała być uiszczona w ostateczności przez GOKSiR do końca 2018 roku - zaznaczył.

-  Kierowałem do GOKSiR dwukrotne wezwanie do zapłaty, pomimo to, należność ta jest nieuregulowana. Wobec powyższego całą sprawę (w połowie stycznia 2019 roku - przyp. red.) skierowałem do kancelarii adwokackiej, która wystosowała odpowiednie kroki prawne (przedsądowe wezwanie do zapłaty) - wyjaśnił właściciel Muzoteam.

 

Umowa tylko ustna

Według Tomasza Cierpicha, jego dotychczasowa współpraca z gminą Raniżów odbywała się zawsze na podstawie umowy ustnej. - W latach 2016-2018 organizowałem wiele imprez na terenie gminy Raniżów we współpracy z GOKSiR-em (Dni Raniżowa, Turniej Sołtysów, Sobótka, Zielna) i nie było problemów z zapłatą faktur. Niezrozumiała jest więc dla mnie odmowa zapłaty za faktury przez pana dyrektora, który w odpowiedzi na moje wezwania pisze do mnie nagle: "Nie zlecałem żadnej usługi" - informuje w skardze właściciel Muzoteam.

Jak dodaje, na każdej z tych imprez dyrektor GOKSiR-u był obecny i robił podczas nich zdjęcia. - Informował również na stronie internetowej GOKSiR i "Wieści Raniżowskie" o zbliżających się wydarzeniach, a na plakatach promujących te imprezy jest GOKSiR, a firmą współorganizującą jest Muzoteam - zaznaczył.

 

Projekt zaakceptował wójt

Tomasz Cierpich podkreślił również, że projekt organizacji imprez w gminie Raniżów przekazał osobiście wójtowi gminy Raniżów w lutym 2018 roku. - Pan wójt po wcześniejszej rozmowie ze mną wyraził zgodę na stworzenie tego projektu dla gminy Raniżów. Po przeanalizowaniu projektu nie było zastrzeżeń co do realizacji, dostałem ustną zgodę na działanie tak, jak w latach poprzednich - stwierdził. 

Dodał, że sprawę zaległości w płatnościach chciałby wyjaśnić polubownie, bez wkraczania na drogę sądową, mając na uwadze dobro i wizerunek gminy. - Wobec powyższego uważam skargę za w pełni zasadną i proszę o podjęcie niezbędnych działań w kierunku natychmiastowego uregulowania należności przez GOKSiR wobec mojej firmy - zaapelował.

 

"Zawsze się spóźniał"

W sprawie złożonej skargi skontaktowaliśmy się z jej autorem - Tomaszem Cierpichem oraz z Dariuszem Sobolewskim, dyrektorem GOKSiR-u w Raniżowie. W piątek, 1 marca, wysłaliśmy do obydwu panów pytania w tej sprawie.

Dariusz Sobolewski poinformował nas, że maila z naszymi pytaniami otrzymał. Dodał, że odpowie na nie zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego, a więc w ciągu 14 dni od dnia otrzymania naszej wiadomości.

Na pytania zdążył nam odpowiedzieć Tomasz Cierpich, właściciel Muzoteam, który wystosował skargę. Jak stwierdził, w odpowiedzi na nasze pytanie o termin uiszczania przez GOKSiR należności za organizację imprez, termin płatności zwykle wynosił 3 lub 7 dni. '

- Pan dyrektor zawsze się spóźniał z płatnością - stwierdził.  - Po wcześniejszych moich telefonicznych ponagleniach za "Dni Raniżowa" płatności zostały uregulowane ok. 14 dni po terminie  - wyjaśnił.

Tomasz Cierpich stwierdził, że nie widzi na tę chwilę sensu dalszej współpracy w organizacji imprez na terenie gminy Raniżów. - Na obecną chwilę z tym składem nie ma klimatu do robienia czegokolwiek w gminie Raniżów. Mogę tylko życzyć wszystkim, którzy będą przyczyniać się do rozwoju kultury i sportu samych sukcesów, a mieszkańcom gminy Raniżów czerpania samych przyjemnych chwil z wydarzeń - podsumował.

Dominika Garbacka

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Figaro
Figaro 17.03.2019, 14:01
Gmina Raniżów w ostatnich wyborach samorządowych zdecydowała, że che mieć takich ludzi niekompetentnych jak Sobolewski.
Gość
Gość 14.03.2019, 10:48
A od kiedy pan Dariusz S. Potrafi dobrze imprezę zorganizować? Zawsze jakies nie jasnosci wychodza.nawet toalet nie potrafi zalatwic.obcy ludzie chodzą innym po podworkach. Bierze sie za wiele rzeczy nie mając finansowego pokrycia a poznoej niech gmina sie martwi. Moze jeszcze mieszkancy gminy beda zrzutke robić na jego nieudolne proby? Zalosne. Chce zablyszczec a nie wychodzi. Tez mi wielki dyrektor.
Gość
Gość 14.03.2019, 09:02
Jak u Kaczyńskiego!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2019, 21:09
Zapomnial chlopisko duzo rzeczy ma na glowie he he
qwer
qwer 13.03.2019, 12:42
Dla mnie cała ta sprawa jest jakaś dziwna. Firma muzoteam chce 50 czy 60 tys zł od gminy. Przecież przy takich kwotach powinien być przetarg z gminy na wyłonienie firmy która zorganizuje całą imprezę. Nie można chyba wydawać pieniędzy jakiejś firmie krzak. Tu jakaś firma rząda pieniędzy a rada gminy o niczym nie wie. Moim zdaniem sprawą powinna zainteresować się prokuratura.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2019, 12:08
He he zapomnial chlopisko pewnie zapracowany bardzo....

Pozostałe