Powiat kolbuszowski. Powalone drzewa i uszkodzone dachy

  • 14.03.2019, 20:44 (aktualizacja 14.03.2019 20:54)
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Powiat kolbuszowski. Powalone drzewa i uszkodzone dachy Fot. Bartosz Posłuszny Skutki silnych wiatrów widoczne były także na rynku w Kolbuszowej, gdzie strażacy interweniowali w związku z uszkodzonym dachem na jednym z budynków.
Kolbuszowska straż pożarna interweniowała prawie 20 razy w ciągu minionego tygodnia, w związku z silnymi wichurami w powiecie kolbuszowskim.

Jak informuje Paweł Tomczyk, przedstawiciel straży pożarnej, funkcjonariusze mieli najwięcej interwencji związanych z powalonymi drzewami na drogi.

We wtorek, 5 marca, powalone drzewa blokowały drogi w Zapolu i Widełce. Podobnie w sobotę, 9 marca, w Krzątce drzewo powaliło się na drogę wojewódzką nr 872. Tego samego dnia w Raniżowie, na ul Wolskiej nadłamany konar zwisał nad chodnikiem. Dzień później również w Raniżowie, na ul. Słonecznej powalone drzewo blokowało drogę.

W Przedborzu konary zawaliły się na kable energetyczne. Tego samego dnia straż interweniowała w związku z częściowo zerwanym dachem na dwóch budynkach w Posuchach. - Wiatr uszkodził blachę i eternit na drugim budynku - uformuje st. kpt. Tomczyk.

W niedzielę, 10 marca, w Raniżowie, Siedlance, Hucie Przedborskiej i Porębach Kupieńskich powalone drzewa blokowały drogi gminne. W Porębach Wolskich strażacy interweniowali w związku z zerwaniem około 2 mkw. dachówki. 

- W domu mieszkała samotna, starsza osoba. Strażacy pomogli jej zamontować nową dachówkę, którą posiadała w zapasie - relacjonuje strażak. W tym samym dniu w Przyłęku gałąź spadła na linie energetyczne.

W poniedziałek, 11 marca, w Kłapówce i Kopciach również drzewo zawaliło się na drogę gminną. W Osiej Górze konary uszkodziły słup energetyczny i zerwały  kilka linii energetycznych. W Widełce również drzewo spadło na linie wysokiego napięcia.

W Zielonce wiatr uszkodził część blachy na budynku, natomiast w Weryni drzewo powaliło się w parku przy szkole. 

Bartosz Posłuszny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe