Dziewczyny z Sokoła Kolbuszowa Dolna zmierzą się z jednym z faworytów ligi - Rekordem Bielsko-Biała

  • 15.03.2019, 14:54 (aktualizacja 15.03.2019, 15:08)
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Dziewczyny z Sokoła Kolbuszowa Dolna zmierzą się z jednym z faworytów ligi - Rekordem Bielsko-Biała Fot. Marcin Jastrzębski Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna (na zielono) po słabej jesieni na wiosnę będą musiały walczyć o utrzymanie. W realizacji tego celu nie pomogą jednak ani Patrycja Motyka (w środku), ani Marta Olejarczyk (w tle, po prawej).
W rundzie jesiennej piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna wywalczyły tylko 9 punktów. Żeby się utrzymać, muszą grać skuteczniej, a nie będzie to takie proste.

Nasze piłkarki mają tylko punkt więcej od będących w strefie spadkowej Rysów Bukowina Tatrzańska. Wiosna będzie dla nich niezwykle wymagająca. Szczególnie dlatego, że z kadry ubyły przynajmniej trzy podstawowe zawodniczki (patrz ramka).

Czwarta, Ewa Koman, do dyspozycji będzie tylko w wyjątkowych sytuacjach. Taka już w zasadzie nastąpiła, bo kontuzję ma Ola Draus. Więcej czasu na naukę postanowiła poświęcić Marta Olejarczyk, filar kolbuszowskiej defensywy.

Po dymisji 

Nowemu trenerowi, Tomaszowi Grabcowi, niełatwo było zmobilizować cały zespół w zimowym okresie przygotowawczym. Nasze piłkarki mimo słabej rundy jesiennej nie straciły przyjemności z gry w piłkę. Udało im się wygrać cykl halowych turniejów o mistrzostwo Podkarpacia.

Działacze Sokoła tuż po przyjęciu dymisji Ryszarda Mokrzyckiego i zatrudnieniu dużo młodszego szkoleniowca podjęli próby wzmocnienia kadry. Prezes Dariusz Widelak przyznawał, że interesował się pozyskaniem paru zawodniczek z Majdanu Sieniawskiego czy z Izolatora Boguchwała.

Nowe zawodniczki 

– Kluby nie chciały wypożyczyć swoich wartościowych zawodniczek. Nikt nie chce osłabiać się przed rundą rewanżową, szczególnie wtedy, gdy o coś walczy. Majdan chce się utrzymać w drugiej lidze, a Boguchwała walczy o awans na ten szczebel rozgrywek – podkreśla Widelak.

Kadrę pierwszego zespołu wzmocniło parę młodych zawodniczek, które jesienią głównie walczyły w zespole rezerw, na poziomie trzeciej ligi. 

Za pół roku 

Drugi zespół Sokoła zimą został jednak wycofany z rozgrywek. – Dziewczyny z tej drużyny będą miały gdzie grać. Albo w pierwszym zespole, albo w drużynie walczącej w podkarpackiej lidze juniorek – opisuje szef Sokoła.

Nowy trener nie naciskał prezesa, by ten koniecznie wzmocnił kadrę. – Na początku pozostaje mi skupić się na pracy z tymi zawodniczkami, które są do dyspozycji. Najszybciej wzmocnień będę szukał za pół roku, ale na razie skupiamy się na konkretnym zadaniu, jakie mamy do wykonania w rundzie rewanżowej – mówi Grabiec. 

Więcej w aktualnym Korso 


NAJBLIŻSZE SPOTKANIE

Sokół KD – BTS Rekord Bielsko-Biała

Kiedy: niedziela (17 marca) godz. 13

Miejsce: stadion sportowy w Kolbuszowej Dolnej

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe