Dzik badany pod kątem afrykańskiego pomoru świń

  • 16.03.2019, 07:00
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Dzik badany pod kątem afrykańskiego pomoru świń Fot. Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kolbuszowej
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kolbuszowej coraz częściej otrzymuje zgłoszenia o padłych dzikach.

 

Jak poinformował nas lek. wet. Marek Olszowy z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kolbuszowej, o dzikach padłych i potrąconych inspektorat dowiaduje się coraz częściej i szybciej.

Jedno z ostatnich zgłoszeń o padłym dziku dotarło do kolbuszowskiego inspektoratu weterynarii w miniony piątek, 8 marca. Potrącony dzik został znaleziony w przydrożnym rowie przy drodze wojewódzkiej relacji Dzikowiec - Raniżów. Od zwierzęcia została pobrana próbka do badań pod kątem afrykańskiego pomoru świń (ASF). Próbka została zabezpieczona i dostarczona do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krośnie.

Przypomnijmy, że znalezienie padłego dzika można zgłosić do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, dzwoniąc pod nr tel. 17 744 57 23 lub 691 909 925. 

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe