Zabraknie pieniędzy na budowę jednego z trzech chodników w gminie Dzikowiec

  • 16.03.2019, 10:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Zabraknie pieniędzy na budowę jednego z trzech chodników w gminie Dzikowiec Fot. Bartosz Posłuszny Na budowę traktu w Dzikowcu gminie zostało zaledwie 170 tys. zł.
Dzikowiecki urząd nie przewidział, że zabezpieczona kwota 900 tys. zł na chodniki przy drogach powiatowych będzie zbyt mała. Przetarg na trakt w Dzikowcu został unieważniony, ponieważ wykonawca zaproponował kwotę o ponad 400 tys. zł wyższą.

W gminie planowana jest budowa dwóch chodników - w Wilczej Woli i Lipnicy. Jak mówi Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, unieważniono przetarg w Dzikowcu, ponieważ gmina Dzikowiec zabezpieczyła na trakt 300 tys. zł.

Najniższą ofertę na to zadanie złożyła firma Bruk - Mar. Zaoferowała wykonanie go za ponad 750 tys. zł, więc przekroczyło to budżet Dzikowca o ponad 450 tys. zł. Najwyższa oferta opiewała na 1 mln 260 tys. zł.

W Wilczej Woli najkorzystniejszą ofertę na budowę traktu dla pieszych złożyła firma z Kamienia, na kwotę 372 tys. zł. Najwyższą natomiast firma z miejscowości Rytwiany - prawie 580 tys. zł. Chodniki mimo to powstaną. - W Wilczej Woli kwota przekroczyła 72 tys. zł. - tłumaczy Jan Tęcza, radny gminy Dzikowiec.

W Lipnicy najniżej budowę chodnika wyceniła firma Bruk-Mar, na ponad 356 tys. zł. Najwyższa oferta wynosiła prawie 450 tys. zł. Jak wyjaśnił radny Tęcza, na chodniki w Wilczej Woli i Lipnicy radni postanowili dołożyć. Pokryją to pieniądze, które miały być przeznaczone na chodnik w Dzikowcu.

- Z tych 300 tys. na chodnik w Dzikowcu trzeba było odjąć, aby pokryć te brakujące kwoty - dodał Jan Tęcza.

Na budowę chodnika w Dzikowcu gminie zostało 171 tys. - Będziemy się starać, żeby pierwotnie te 300 tys. zainwestować w ten chodnik - informuje radny Tęcza. - Prace może będą okrojone, ale będziemy się starać to zrealizować do końca roku.

Jak dodaje Jan Tęcza, rada gminy chciałaby, aby powstało przynajmniej 200 metrów traktu dla pieszych w Dzikowcu. - Wtedy chodnik sięgałby do zakrętu i najniebezpieczniejszy odcinek byłby zabezpieczony - dodaje. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
only audi biczys
only audi biczys 18.03.2019, 19:59
ale stare bwm

Pozostałe