Raniżów. Sobolewski na stołku dyrektora bez konkursu. Tak chciał wójt Grądziel

  • 22.03.2019, 19:00
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Raniżów. Sobolewski na stołku dyrektora bez konkursu. Tak chciał wójt Grądziel Fot. Dominika Garbacka Dariusz Sobolewski, wciąż dyrektorem raniżowskiego ośrodka kultury.
Wójt gminy Raniżów powołał w styczniu Dariusza Sobolewskiego na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Nowy szef ośrodka ma sprawować funkcję do końca 2023 roku.

Przypomnijmy, że 18 stycznia 2018 roku wójt gminy Raniżów wydał zarządzenie, którym powołał pełniącego obowiązki dyrektora GOKSiR-u - Dariusza Sobolewskiego. P.o. dyrektora został powołany na rok, a więc jego kadencja zakończyła się już w styczniu 2019 roku. 

Jak poinformował nas wójt gminy,  funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie pełni obecnie, zgodnie z zarządzeniem wójta gminy Raniżów, Dariusz Sobolewski. - Pan Sobolewski został powołany na okres od dnia 18.01.2019 r. do dnia 31.12.2023 r. - stwierdził Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.

Włodarz gminy wyjaśnił również, dlaczego nie ogłosił konkursu na stanowisko dyrektora GOKSiR-u. - Zgodnie z ustawą z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej organizator nie ma obowiązku wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury w drodze konkursu - stwierdził wójt Grądziel i dodał:

- Pan Dariusz Sobolewski został powołany na to stanowisko, ponieważ posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.


Co na ten temat myślą gminni radni? O tym w aktualnym Korso.

Dominika Garbacka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Gminianka
Gminianka 23.03.2019, 14:36
Pan Dariusz mówił że jak grądziel.zostanie wójtem towarzyszy którzy bylizamieszani.z aferą byłego wójta Daniela zostaną zwolnieni.......
..jak widzę wilka nie ma a waha została😅

Pozostałe