Radny Michał Karkut chce, aby urząd miejski pracował dłużej

  • 28.03.2019, 06:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Radny Michał Karkut chce, aby urząd miejski pracował dłużej Fot. Joanna Serafin - Świat się zmienia, teraz wielu z nas pracuje poza gminą i również poza nią się uczy. Bywają sytuacje, że trzeba do tego urzędu podejść, coś załatwić osobiście i tu robi się kłopot - mówi Michał Karkut, radny miejski.
Odpowiedź kolbuszowskiego magistratu, nie satysfakcjonuje radnego z Kolbuszowej Górnej.

W połowie grudnia Michał Karkut napisał interpelację do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. Pismo trafiło również do Mirosława Kaczmarczyka, przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji. W marcu doczekał się on odpowiedzi.

Będzie wygodniej?

Michał Karkut wnioskował, aby urząd miejski przynajmniej raz w tygodniu był czynny przynajmniej do 18. Swoją petycję uzasadnił tym, że taka zmiana pozwoli mieszkańcom na wygodne dotarcie do urzędu. Jak zaznaczył, coraz większa liczba osób korzysta z internetu i możliwości komunikowania się z magistratem drogą elektroniczną. Jednak są sytuacje, kiedy trzeba wstawić się tam osobiście. 

Podsumowując, zaznaczył, że zmiana godzin pracy ułatwiłaby kontakt z urzędem, a zarazem poprawiła wizerunek wśród mieszkańców.

Po staremu 

Urząd jednak nie planuje zmian godzin pracy. W odpowiedzi na petycję radnego Michała Karkuta zaznaczono, że w celu ułatwienia załatwienia spraw urząd w poniedziałek jest otwarty od 8 do 16. Nie mają oni żadnych skarg na godziny pracy.

W poprzednich latach dwukrotnie podejmowane były próby zmiany czasu pracy urzędu, jednak z uwagi na pojawiające się skargi mieszkaniowców konieczne było przywrócenie bieżących godzin pracy.

Jak zaznacza Krzysztof Matejek, sekretarz gminy, podkreślenia wymaga również fakt, że w poniedziałki zdarza się, że petenci przyjeżdżają do urzędu o 7:30. Wtedy to muszą czekać do 8 na załatwienie sprawy.

Wyjść na przeciw 

Radny zaznaczył, że zamiast zrobić tak jak w innych gminach, to w Kolbuszowej w odpowiedzi czytamy, że "nie przewiduje się". 

- Wobec tego ja przewiduję zbiórkę podpisów w tej sprawie. Argument, że ktoś protestował, bo musiał czekać, to też jakieś nieporozumienie - wyjaśnił. 

- Przecież taką zmianę można wprowadzić po pewnym czasie i np. przez miesiąc ogłaszać to w mediach i wszystkich kościołach w gminie. A że ktoś sobie zapomni i przyjedzie, to trudno. Urząd musi wyjść naprzeciw obywatelom, bo tego oni oczekują - podsuwał.

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe