Mieszkańcy Kolbuszowej składają petycję. Takiej prośby jeszcze nie było

  • 29.03.2019, 15:11 (aktualizacja 29.03.2019, 15:21)
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Kolbuszowej składają petycję. Takiej prośby jeszcze nie było
Mieszkańcy i użytkownicy lokali przy ul. Janka Bytnara złożyli petycję o ustanowienie przez Radę Miejską w Kolbuszowej ulicy Bytnara strefą wolną od dymu tytoniowego. 

Jak możemy przeczytać w petycji, ul. Janka Bytnara to ciąg pieszo – komunikacyjny, przy którym znajduje się świetlica profilaktyczno - wychowawcza PKPS, do której uczęszczają małe dzieci. Jest tam również Szkoła Muzyczna I stopnia, której uczniami są dzieci w wieku 7 – 15 lat, oraz Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 roku.

Zły wzór 

Jak tłumaczą w swoim wniosku, od wielu lat istnieje problem palenia tytoniu przez uczniów. Podkreślają, że są to zarówno pełnoletni, jak i nieletni wychowankowie placówki. Palenie wzdłuż tej ulicy to dawanie negatywnych przykładów i wzorców młodszym kolegom i koleżankom. Zwiększa to z roku na rok skalę problemu.

Wolna strefa 

Ponadto mieszkańcy i użytkownicy lokali są notorycznie zatruwani dymem z papierosów. Skarżą się również na to, że obejścia znajdujących się tam lokali i mieszkań zaśmiecane są ogromną ilością petów i opakowań po papierosach.

Mając na względzie powyższe argumenty oraz dobro uczniów i lokalnej społeczności, podpisani pod petycją proszą o przychylenie się do ich prośby i ustanowienie ul. Janka Bytnara strefą wolną od dymu tytoniowego. 

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
 Nike.
Nike. 29.03.2019, 18:04
Ta strefa ma być chyba po to ,aby straż miejska miała argument że jest potrzebna i niezastąpiona.


Pozostałe