Kolbuszowa. Michał i Tomasz tuż za podium

  • 29.03.2019, 17:44 (aktualizacja 29.03.2019, 17:49)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowa. Michał i Tomasz tuż za podium Fot. CKW Kolbuszowa
Uczniowie Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej wzięli udział w IV Podkarpackim Turnieju Budowlanym Monterów Systemów Suchej Zabudowy zorganizowanym w Rzeszowie.

O miano najlepszych rywalizowało 10 zespołów ze szkół z całego Podkarpacia. Wśród nich byli wychowankowie placówki w Kolbuszowej: Michał Cudo i Tomasz Komaniecki. Na konkurs przygotowywali ich nauczyciele Tomasz Safin i Grzegorz Kuźma. 

Praca zespołowa

Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. - W pierwszej z nich uczniowie musieli wykazać się znajomością wiedzy w zakresie systemów suchej zabudowy. Rozwiązywali test, w którym każdy uczeń mógł zdobyć maksymalnie 30 pkt. - mówi Grzegorz Kuźma.

Następnie rozpoczęto wykonywanie zadania praktycznego. Tutaj praca była już zespołowa. Na wykonanie elementów suchej zabudowy uczniowie mieli tylko 180 minut.

- Ocenie podlegało wiele elementów. Od organizacji stanowiska pracy, poprzez przestrzeganie przepisów bhp, staranność, zgodność wykonania zadania z dokumentacją techniczną, po dokładność wykończenia i uporządkowanie stanowiska pracy - wylicza  Grzegorz Kuźma.

Poza podium

Ostatecznie na podium znaleźli się wychowankowie placówek z Tarnobrzega (1. miejsce), Rzeszowa (2. miejsce) i Stalowej Woli (3. miejsce).

- Trzeba powiedzieć, że rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie i o wygranej decydowały detale. Uczniowie naszego Centrum Kształcenia Praktycznego zajęli miejsce tuż za podium. Niewiele im zresztą do niego brakło - podkreśla nauczyciel i zaznacza, że uczniowie CKP zaprezentowali się przyszłym pracodawcom, jako solidni i szybcy fachowcy

Joanna Serafin

Zdjęcia (1)

Fot. CKW Kolbuszowa

Fot. CKW Kolbuszowa


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe