Kolbuszowa. Sieć Play wycofuje się z budowy masztu w środku osiedla

  • 30.03.2019, 21:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowa. Sieć Play wycofuje się z budowy masztu w środku osiedla Fot. Joanna Serafin
Operator planował budowę masztu na osiedlu Siedmiograj, ul. Obrońców Pokoju, ul. Witosa oraz przyległych ulic. Na to nie zgodzili się mieszkańcy.

Nie chcieli oni pozwolić, aby w ich sąsiedztwie powstał maszt telefonii komórkowej. Jak wtedy podkreślali, nie byli przeciwni samej budowie obiektu. Wszystko rozgrywało się o jego lokalizację.

Nowa lokalizacja

Początkiem grudnia ubiegłego roku mieszkańcy Kolbuszowej wnieśli odwołanie od wydanej decyzji o lokalizacji celu publicznego. Odwołanie trafiło do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu.

Wtedy w sprawę zaangażował się radny Adam Kaczanowski, miał nadzieję, że ruchy, które wykonywał wraz z mieszkańcami, chociaż na jakiś czas wstrzymają dalsze decyzje. Inwestorowi zaproponowano inną lokalizację masztu - tereny przy cmentarzu komunalnym - na którą się jednak nie zgodził. 

Do rozpatrzenia 

Sprawą zajmowało się Kolegium Odwoławcze z Tarnobrzega, które 5 marca wydało decyzję, że uchyla i przekazuje do ponownego rozpatrzenia decyzję burmistrza Kolbuszowej z 22 listopada ubiegłego roku, w sprawie lokalizacji inwestycji na wspomnianej wcześniej działce. 

Jak się okazuje, w czasie gdy Samorządowe Kolegium Odwoławcze rozpatrywało tę sprawę, inwestor złożył pismo o wycofaniu przedmiotowego wniosku. Operator nie uzasadnił swojej decyzji o wycofaniu się z tej inwestycji. 

Anna Pocałuń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
M.K
M.K 03.04.2019, 01:43
To sobie zmień sieć mi tam nic nie trzeszczy a i LTE w domu chodzi jak należy tylko nie z tej marnej sieci, a też mieszkam w południowej części miasta.
Janusz
Janusz 31.03.2019, 08:03
Hurrraa! Demokracja wygrała ! Naród wyzwolony! P.S. Czemu ta Polska dalyj taka zacofana, ani LTE u mnie ni ma, nie słychać jak gadam za dobrze, jakieś trzask w słuchawcei, zasieng ino jedna kreska ! Na zachodzie to jest coś !

Pozostałe