Ustalono termin wyborów sołtysów w gminie Kolbuszowa. Wioskami pokierują wyłącznie kobiety?

  • 01.04.2019, 08:33 (aktualizacja 01.04.2019, 23:18)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Ustalono termin wyborów sołtysów w gminie Kolbuszowa. Wioskami pokierują wyłącznie kobiety? Fot. Joanna Serafin
Na 28 kwietnia (niedziela), burmistrz Kolbuszowej zarządził przeprowadzenie wyborów na gospodarzy wsi oraz szefów zarządów osiedli mieszkaniowych.

Osoby, które widziałyby się w roli sołtysa, czy przewodniczącego jednego z trzech osiedli, mają czas na zgłoszenie się do 6 kwietnia. Odpowiednie druki można pobrać ze strony Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Każdy kandydat musi uzyskać poparcie minimum 15 dorosłych mieszkańców danego osiedla lub wsi. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, panowie, którzy obecnie szefują w wioskach gminy Kolbuszowa, zdecydowali się nie startować w wyborach a swoje siły mają skoncentrować na tym, aby jak najwięcej kobiet zaproponowało swoje kandydatury.

- Chcemy być pierwszą gminą w Polsce, w której we wszystkich sołectwach, a mamy ich 14, rządzić będą kobiety - mówi jeden z gospodarzy wsi. - Poza tym, panie posiadają cechy niezbędne do sprawowania tej funkcji. Są wszechstronne, mają naturalną zdolność zarządzania swoim czasem, potrafią słuchać i mają podzielną uwagę - wylicza nasz rozmówca i dodaje:  - Kobiety mają wiele atutów i nie bez powodu przecież się mówi, że łagodzą one obyczaje.

Czy po kwietniowych wyborach faktycznie w sołectwach będą rządzić wyłącznie sołtyski? Odpowiedź na to pytanie poznamy po 28 kwietnia. 

Do tematu wrócimy. 


AKTUALIZACJA:

Wybory na gospodarzy wsi faktycznie odbędą się 28 kwietnia, jednak żadnej wspomnianej zmowy wśród panów nie było. Był to za to nasz mały primaaprilisowy żart. 

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
felek
felek 01.04.2019, 19:36
Ale te chłopy stają się leniwe

Pozostałe