Kolbuszowski krokodyl zniknie z rynku?

  • 01.04.2019, 12:00 (aktualizacja 02.04.2019, 08:44)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowski krokodyl zniknie z rynku? Fot. Joanna Serafin
Do władz Kolbuszowej skierowana została petycja w sprawie przeniesienia posągu znajdującego się w centrum miasta.

Mowa o znajdującym się na Placu Wolności krokodylu. Losami monumentu zainteresował się Ogólnopolski Klub Przyjaciół Krokodyli.

Jak możemy przeczytać w piśmie skierowanym do władz Kolbuszowej, członkom klubu nie podoba się to, że część osób nie podchodzi do niego z należytym szacunkiem. 

- Na portalach społecznościowych możemy znaleźć sporo zdjęć oznaczonych #kolbuszowa, na których widać często osoby próbujące wchodzić na monument, siedzących na nim, czy fotografujące posąg z butelką wysokoprocentowego alkoholu. Stanowczo sprzeciwiamy się takim i podobnym zachowaniom względem tego obelisku - piszą przedstawiciele OKPK. 

W swoim apelu członkowie klubu nawiązują do historii miasta i płynącej przez nie rzeki - Nilu. W piśmie proponują przeniesienie krokodyla z Placu Wolności w inne, ich zdaniem, bardziej odpowiednie miejsce. 

- Z doniesień medialnych wiemy, że gmina Kolbuszowa planuje przebudowę skweru nad Nilem. Według nas, właściwym działaniem byłoby przeniesienie obelisku w nowo powstałe miejsce i i umieszczenie go na podwyższeniu, tak, aby utrudnić dostęp do monumentu osobom postronnym - czytamy w piśmie. 

Co na to władze miasta? Jak ustaliliśmy, pismo jest sprawdzane pod względem formalnym. - Nie mamy pewności, czy to nie jakiś głupi żart - mówi przedstawiciel kolbuszowskiego magistratu. 

Więcej na ten temat niebawem. 


AKTUALIZACJA

Wszystkich, którzy zmartwili się losem kolbuszowskiego krokodyla, uspokajamy, że ta informacja była primaaprilisowym żartem. Posąg zostaje na miejscu i na razie nie zanosi się na to, żeby został przeniesiony. 

Redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
124
124 02.04.2019, 06:42
Małe dzieci się nieraz o niego oprzą żeby rodzice zrobili zdjęcie i to jest taki problem
Stefan 129
Stefan 129 01.04.2019, 23:08
Po***o was
Użytkownik
Użytkownik 01.04.2019, 16:58
Że co Ogólnopolski Klub Przyjaciół Krokodyli takie coś nie istniej przynajmniej ja nie znalazłem
Misio
Misio 01.04.2019, 12:36
Niech go postawią tak żeby był poza zasięgiem łap starosty. Szkoda żeby dotykał zwierzaka ( a jak wiadomo, zły dotyk boli całe życie )
b
b 01.04.2019, 12:16
Prima Aprilis

Pozostałe