Zobaczcie, co wyszło spod piór młodzieży z kolbuszowskiego liceum  

  • 05.04.2019, 07:30
  • Paulina Ligęza, kl. II c

Podziel się:

Oceń:

Zobaczcie, co wyszło spod piór młodzieży z kolbuszowskiego liceum Uczniowie kolbuszowskiego LO dzielą się z nami swoimi comiesięcznymi relacjami z życia szkoły.
Uczniowie biorący udział w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez Alinę Ziętek-Salwik, dzielą się z nami informacjami o najważniejszych wydarzeniach z życia społeczności szkolnej.

Relację z marca przedstawia Paulina Ligęza z kl. II c. 
 

***

Uczniowie z warsztatów teatralnych, prowadzonych w naszej szkole, wzięli udział w VIII Podkarpackich Spotkaniach Teatralnych "Zwierciadła", które odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Wystąpili z przedstawieniem "Ciemne i jasne dni". Konkursowi towarzyszyły warsztaty fotografii teatralnej. Było także spotkanie z aktorką rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej Małgorzatą Pruchnik-Chołką. Występ naszej grupy teatralnej to sympatyczne doświadczenie spotkania z żywą publicznością i profesjonalnym jury.

 

***

Z okazji Dnia Języka Angielskiego przygotowany był apel, a cała szkoła uczestniczyła w minikonkursie dotyczącym Wielkiej Brytanii. Również podczas apelu było rozdanie nagród laureatom dwóch konkursów przeprowadzonych kilka dni wcześniej. Zostali zaproszeni najlepsi uczniowie z różnych szkół, którzy brali w nich udział; w konkursach: sprawdzającym wiedzę na temat Wielkiej Brytanii oraz sprawdzającym umiejętności językowe.

 

***

Nasi uczniowie z klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w lekcji języka angielskiego  prowadzonej przez dr. Arkadiusza Zawiślaka w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Podczas spotkania, które w całości odbywało się w języku angielskim, licealiści mogli dowiedzieć się, gdzie znajdują się poszczególne pomieszczenia medyczne, jaki sprzęt znajduje się w szpitalu oraz jak wygląda codzienna praca personelu medycznego.

 

***

Nasi uczniowie nie tylko rozwijają się w obrębie powiatu czy województwa, ale także znajdują swoje miejsce na konkursach ogólnopolskich. Justyna z klasy 1c i Małgorzata z klasy 2c uczestniczyły w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach w Warszawie. Z kolei trzy tegoroczne maturzystki z kl. 3c zostały laureatkami (i zdobyły indeksy na UJ) w 23. edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Dwóch kolegów z 1c wróciło z indeksami z Białegostoku, gdzie uczestniczyli w VI Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej.

 

***

"Jeśli chcesz być kiedyś w niebie, w prawdzie żyj i szanuj siebie." Takie hasło przewodniczyło nam podczas tegorocznych rekolekcji szkolnych, które odbyły się pod koniec marca. Dzięki księdzu Krzysztofowi mogliśmy m.in. zrozumieć słowo "wolność" pod różnymi postaciami. Urozmaiceniem w jednym z trzech dni był występ naszych uczniów należących do szkolnego koła teatralnego.

Paulina Ligęza, kl. II c

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe