Osoba, która strzelała z wiatrówki do okien plebanii w Ostrowach Tuszowskich, zobowiązała się do naprawy uszkodzeń

  • 08.04.2019, 17:30
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Osoba, która strzelała z wiatrówki do okien plebanii w Ostrowach Tuszowskich, zobowiązała się do naprawy uszkodzeń
Parafia w Ostrowach Tuszowskich alarmowała w minionym tygodniu o niepokojących zdarzeniach, które miały miejsce w sołectwie.

- Strzelanie z wiatrówki po oknach plebanii (uszkodzone dwa okna), zaśmiecanie obejścia kościoła oraz dróżek różańcowych (butelki, puszki, papiery) - o takich sytuacjach informowała parafia Ostrowy Tuszowskie w swoich ogłoszeniach.

Informacja o uszkodzeniu budynku plebanii w Ostrowach Tuszowskich została przekazana telefonicznie dzielnicowemu. - Zgłaszający został poinformowany o przysługujących mu uprawnieniach oraz o konieczności złożenia stosownego zawiadomienia w tej sprawie oraz wniosku o ściganie, który jest niezbędny do wszczęcia postępowania w sprawie uszkodzenia  mienia - wyjaśnia oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Jak dodaje podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza, policjanci kontaktowali się ponownie z właścicielem plebanii w celu ustalenia okoliczności uszkodzenia szyb. Z uzyskanych informacji wynika, że osoba, która miała dokonać uszkodzenia, zobowiązała się do naprawienia szkód. 

- Właściciel poinformował również, że jeżeli nie wywiąże się ona z obietnicy, to wtedy będzie korzystał z możliwości dochodzenia swoich roszczeń na drodze prawnej, tzn. złoży stosowne zawiadomienie i wniosek o ściganie sprawcy - nadmienia rzeczniczka kolbuszowskiej komendy.

 

Dominika Garbacka

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Marek
Marek 10.04.2019, 01:02
Czy na strzelającego nałożono już ekskomunikę? Czy to był zamach? Być może po znajomości z posłem PiS Zbigniewem Chmielowcem proboszcz powinien zaprosić Antoniego Macierewicza, żeby sprawdził, czy nie było tam śladów trotylu. Istnieje też wątek opętania, należy zapobiegawczo odprawić egzorcyzmy w całej parafii a wierni powinni wpłacić przynajmniej po 100 zł na osobę celem zdjęcia klątwy z parafian.
porucznik
porucznik 08.04.2019, 22:01
strzela sie do tarczy , a nie do plebanii
zasmarżka
zasmarżka 08.04.2019, 21:25
pokłosie oglądania filmu kler
mowa nienawiści
Leokadia_78
Leokadia_78 08.04.2019, 19:18
Na tom osobę spadno klenski żywiołowe, ksiondz proboszcz nałoży klontwe, a dusza nie zazna spokoju na wjeki !
G.
G. 09.04.2019, 21:40
Ni ma Boga.

Pozostałe