Rozpoczął się strajk nauczycieli. Sprawdzamy sytuację w naszym powiecie |AKTUALIZACJA|

 • 08.04.2019, 08:42 (aktualizacja 08.04.2019, 12:17)
 • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczął się strajk nauczycieli. Sprawdzamy sytuację w naszym powiecie |AKTUALIZACJA| Fot. ZNP
Dzisiaj okaże się, ile placówek w powiecie kolbuszowskim, przyłączy się do ogólnopolskiego strajku. Pierwsze dane spływają do urzędów. Na konkretne liczy trzeba jeszcze poczekać.

Jak powiedział burmistrz Jan Zuba (dane na 8.25), w  placówkach prowadzonych przez gminę Kolbuszowa, opieka nad dziećmi została zapewniona.

- Rodzice mogą iść spokojnie do pracy i zostawić dzieci w szkołach - zapewnił włodarz gminy. Samorządowiec dodał również, że dotarła do niego informacja o placówce, która mimo wcześniejszych zapowiedzi, ze strajku zrezygnowała. Mowa o Szkole Podstawowej w Zarębkach. 

Niwiska

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do jeden ze szkół z gminy Niwiska przewoźnik przywiózł czworo dzieci z 41. Urząd nie ma jeszcze szczegółowych danych odnośnie liczby osób, które przystąpiły do strajku. 

Cmolas

Jak poinformował nas Eugeniusz Galek, wójt, na chwilę obecną nie ma on jeszcze danych dotyczących strajku w szkołach w gminie Cmolas.

Andrzej Stec, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie, który jest przedstawicielem Związku Nauczycielstwa Polskiego powiedział, że na chwilę obecną (godz. 8.40) na liście strajkowej podpisało się 16 nauczycieli z cmolaskiej placówki. Spowodowane jest to tym, że nauczyciele przychodzą na różne godziny do pracy. Jak zapewnił, będzie on informował nas na bieżąco o liczbie nauczycieli strajkujących w SP Cmolas, SP Trzęsówka, SP Ostrowy Tuszowskie.

Raniżów

Jacek Wiącek, przedstawiciel ZNP na terenie gminy Raniżów wyjaśnia, że jest w trakcie zbierania informacji na temat liczby nauczycieli, którzy przystąpili do strajku. Przypomina, że nauczyciele mogą przystąpić do strajku również w trakcie lekcji, niekoniecznie od rana.

Dzikowiec i Majdan Królewski

W szkołach prowadzonych przez te samorządy strajku nie będzie


AKTUALIZACJA z godz. 9:

Jak informuje Agnieszka Skiba, przedstawicielka Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddziału w Niwiskach, we wszystkich szkołach, które strajkują na terenie gminy Niwiska, na chwilę obecną na listach strajkowych podpisało się 23 nauczycieli. Szkoła Podstawowa w Hucisku zrezygnowała ze strajku, zajęcia odbywają się tam normalnie.

W poszczególnych placówkach, na liście strajkowej podpisało się:

 • SP Niwiska: 3 nauczycieli (aktualnie w placówce przebywa 6 dzieci, w edukacji wczesnoszkolnej klasy 1-3, zajęcia odbywają się według planu)
 • SP Trześń: 5 nauczycieli (aktualnie w placówce przebywa 5 dzieci)
 • SP Przyłęk: 6 nauczycieli (aktualnie w szkole trwają rekolekcje)
 • SP Kosowy: 2 nauczycieli (aktualnie w placówce przebywa 15 dzieci)
 • SP Siedlanka: 5 nauczycieli (aktualnie w placówce przebywa 10 dzieci)
 • Gimnazjum w Niwiskach: 2 nauczycieli (aktualnie w placówce przebywa 6 dzieci)

W szkołach prowadzone są zajęcia opiekuńcze.


AKTUALIZACJA z godz. 9.15

Jacek Wiącek, przedstawiciel ZNP na terenie gminy Raniżów, informuje, że na terenie gminy Raniżów, do ogólnopolskiego strajku dołączyli nauczyciele trzech szkół. Dodaje, że na chwilę obecną (godz. 9.15) na liście strajkowej podpisało się 6 nauczycieli z ZS w Woli Raniżowskiej, 8 nauczycieli z ZS w Raniżowie i jeden nauczyciel w gimnazjum w Raniżowie. 

 

AKTUALIZACJA z godz. 10

Władysław Koźmic, szef kolbuszowskiego oddziału ZNP informuje o kolejnych placówkach, które zrezygnowały ze strajku. Mowa o szkole w Kolbuszowej Górnej i Przedborzu. 

Jak dodaje nasz rozmówca, zajęcia odbywają się również normalnie w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Nauczyciele zdecydowali się tam na przyłączenie do strajku (zawiesili flagi ZNP), ale od tablic nie odeszli. 


AKTUALIZACJA z godz. 10.30

Burmistrz Jan Zuba informuje jak zajęcia odbywają się w poszczególnych placówkach

 • SP Zarębki - nauczyciele pracują 
 • SP Przedbórz - nie strajkuje (trwają rekolekcje)
 • SP Werynia - strajkuje 
 • SP Domatków - nie strajkuje 
 • SP Bukowiec - normalne zajęcia (strajk w ograniczonym zakresie)
 • SP Kolbuszowa Górna - zajęcia się odbywają
 • ZSS w Kolbuszowej Dolnej - brak informacji 
 • SP Widełka - trwa strajk 
 • SP nr 1 w Kolbuszowej - trwa strajk 
 • SP nr 2 w Kolbuszowej - trwa strajk 
 • SP Kupno - trwa strajk w ograniczonym zakresie (odbywają się rekolekcje)

Opieka dla dzieci w każdej placówce jest zapewniona. 


AKTUALIZACJA z godz. 12

Jak informuje Andrzej Stec ze Związku Nauczycielstwa Polskiego na chwilę obecną do strajku w SP Cmolas przyłączyło się 23 nauczycieli, w Ostrowach Tuszowskich sześciu, natomiast w szkole w Trzęsówce obecnie strajkuje 12 nauczycieli. W tych szkołach dzisiaj i jutro (8 - 9 kwietnia) trwają rekolekcje.


Komunikat Podkarpackiego Kuratora Oświaty

W związku z pytaniami rodziców, kurator przypomina o tym, że:

 • Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki i z tego obowiązku nie zwalnia go przystąpienie nauczycieli do strajku.
 • Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia
Redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Popierający protest
Popierający protest 09.04.2019, 06:06
Ciekawe czy sie wstydzząCi co nie strajkuja
Rodzic
Rodzic 08.04.2019, 10:38
Rodzice mogą zostawić spokojnie dzieci w szkołach? Hm chyba przed 8 pod szkołą można było bo szkoła zamknięta była. Niby miała być opieka dla uczniów ale jak się okazuje chyba nie dla wszystkich. Strajkujcie TYLKO NIE KOSZTEM DZIECI!
Anna
Anna 08.04.2019, 15:03
Jak taki strajk miałby wyglądać?
kjhgdsa
kjhgdsa 08.04.2019, 23:08
Pretensje należy mieć do ministów - nie jednego a tych poprzednich też. Więc do Warszawy sobie pokrzyczeć. Szkoda ze nie zrobiliście zakadników z tych dzieci.
Ktoś
Ktoś 08.04.2019, 09:49
Zarebki to jedno wielkie bagno....??
Człowiek
Człowiek 27.06.2019, 04:58
Ty jesteś bagnen
Do ktoś
Do ktoś 08.04.2019, 16:28
Ty się za robotę wez a niw strajk.Jak nie odpowiada praca nauczyciela to rowy kopać.Nierobie!!!

Pozostałe