List rodziców uczniów z Kupna wywołał spore poruszenie. Komentowali go m.in. radni i nasi Czytelnicy

  • 09.04.2019, 07:30 (aktualizacja 09.04.2019, 19:18)
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

List rodziców uczniów z Kupna wywołał spore poruszenie. Komentowali go m.in. radni i nasi Czytelnicy Fot. A. Pocałuń Cała szkolna społeczność z Kolbuszowej Dolnej uważa, że ostateczna decyzja o pozostawieniu placówki w tym miejscu, w którym działa od lat, jest trafna i słuszna - powiedziała Marzena Mytych z placówki w Kolbuszowej Dolnej.
Przypomnijmy, że gmina Kolbuszowa planowała przeniesienie szkoły specjalnej z Kolbuszowej Dolnej do placówki w Kupnie. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ od września 2019 roku w budynku szkoły zostanie oddział przedszkolny oraz osiem klas liczących średnio po 15 uczniów.

Rodzice z Kupna nie byli za tą propozycją samorządowców. Napisali w tej sprawie pismo do burmistrza i rady, list odbił się sporym echem na naszym portalu.

Ostatecznie radni miejscy zdecydowali, że "przenosin" nie będzie. Do końca czerwca powstanie koncepcja rozbudowy szkoły w Kolbuszowej Dolnej.

 

Jest nam przykro

Wspomniany list był bardzo szeroko komentowany m.in. na naszym portalu. - Zapewniam, że nie zaraża się zespołem Downa, Aspergera ani autyzmem.  Hej, nie bójcie się nas, my nie gryziemy - napisała Agnieszka. 

- Biorąc pod uwagę, że uczniowie szkoły w Kolbuszowej Dolnej to w części osoby powyżej 20. roku życia, to niemożliwe jest łączenie ich z dziećmi podstawówkowymi, np. sześciolatkami z zerówki - uważa z kolei Anna. 

Z treścią listu zapoznali się również nauczyciele z ZSS w Kolbuszowej Dolnej. - Ze względu na fakt, że jestem osobą reprezentującą placówkę, której problem dotyczy, nie będę zabierać głosu w tej sprawie i komentować listu od rodziców z Kupna. Pozostawię ocenę każdemu z nas - wyjaśniła w rozmowie z nami Marzena Mytych, dyrektor szkoły specjalnej. - Mogę tylko powiedzieć, że jest nam przykro. Nam, czyli nauczycielom, pracownikom, ale przede wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły - podsumowała Mytych.

 

 Tu jest dobrze

 Jak usłyszeliśmy, cała szkolna społeczność z Kolbuszowej Dolnej uważa, że ostateczna decyzja o pozostawieniu placówki w tym miejscu, w którym działa od lat, jest trafna i słuszna.

- Skoro środowisko Kolbuszowej Dolnej zaakceptowało uczniów, przyjęło ich życzliwie w odpowiedni sposób, chętnie pomaga w wielu poczynaniach i działaniach, to znak, że tutaj jest nasze miejsce - wyjaśniła dyrektor i dodała: - Mieszkańcy są bardzo życzliwi, a my dbamy o to, aby mieszkańcy Kolbuszowej Dolnej włączali się w nasze szkolne życie i działania. Pozostawienie naszej szkoły w Kolbuszowej Dolnej jest dobrą decyzją dla wszystkich. 

Marzena Mytych zaznaczyła także, że obecna lokalizacja placówki jest bardzo korzystna, m.in. z tego powodu, że szkoła jest na uboczu. Uczniowie mają także niedaleko do różnych instytucji w mieście, miejsc użyteczności publicznej, jak np. specjalistyczne przychodnie medyczne, w których mogą zasięgać konsultacji lekarskich i stomatologicznych. 

 Z kolei Elżbieta Chmielowiec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kupnie, nie chciała komentować całej sprawy.

Anna Pocałuń

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
XYZ
XYZ 09.04.2019, 21:42
Prowadzenie szkół podstawowych jest zadaniem gminy , prowadzenie szkół specjalnych należy do powiatu

rozdzielono te zadania, żeby nie łączyć szkół różnych typów to informacja z kuratorium

Nie ma w całym województwie /a pewnie i w kraju/ przypadku łączenia szkoły specjalnej z ogólną to też z kuratorium

Więc po co, dlaczego i komu służy ta cała afera, tego jeszcze nie wie nikt !!!
Jaro
Jaro 09.04.2019, 21:12
Nie czarujcie opinii publicznej jak to Wam przykro , bo przykro to by Wam było dopiero wtedy , jakbyście musieli codziennie dojeżdżać z Kolbuszowej Dolnej do Kupna do roboty....oj bolałoby , oj bolało
Więc teraz nie róbcie z siebie wielkich bohaterów a z nas kozłów ofiarnych.
Kolbuszowiak
Kolbuszowiak 09.04.2019, 21:10
A co na to powiedzieli by mieszkańcy innych miejscowości gdy by razem w jednym budynku uczyły się 5-cio latki i osoby dorosłe, pewnie wyły by z zachwytu.
Korso natomiast podchwyciło temat poczytny. Proponuję zająć się dziećmi z klas łączonych-po kilka osób, gdzie te małe szkółki utrzymywana są tylko dla posad.
Aaaaaaa
Aaaaaaa 09.04.2019, 15:54
List rodziców pokazał tylko ich poziom intelektualny, nie warto nawet chcieć się tam przenieść... Szkoła w Kolbuszowej dolnej od lat odwala kawał dobrej roboty dla tych wspaniałych dzieciakow, moja siostra tam chodziła i mam same dobre wspomnienia. Liczne imprezy, zabawy, integracja. Cudowni nauczyciele, cała kadra świetnie dobrana wkładająca całe serce w to, co robią. Brawo dla Kupna, intelektualnie nie dorastacie do pięt ZSS w Kolbuszowej Dolnej ? listem tylko potwierdziliscie jak bardzo jesteście w tyle za Zespołem szkół specjalnych. Ciemnogród ?
Cdnsn
Cdnsn 09.04.2019, 08:04
Dobrze, zeże nie przenieśli na Kupno. Za*** i stan umysłu
o. Cynik
o. Cynik 09.04.2019, 07:48
ks Osak powinien się wstydzić.

Pomoc KK w obronie życiu kończy się po narodzeniu

Pozostałe