Wiktor Zięba i Jakub Chudzik skutecznie powalczyli w rozegranych w Tarnowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

  • 11.04.2019, 06:30
  • Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
Wiktor Zięba i Jakub Chudzik skutecznie powalczyli w rozegranych w Tarnowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Fot. Archiwum klubowe Wiktor Zięba potwierdził, że czuje się mocny w przełajowej rywalizacji.
W zmaganiach w Tarnowie powalczyli zawodnicy z dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego.

W zmaganiach w Tarnowie powalczyli zawodnicy z dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego. Tiki-Takę reprezentowali Wiktor Zięba i Jakub Chudzik. – Spisali się świetnie, bo obydwaj stanęli na podium – oceniał Bogdan Karkut, trener naszej ekipy. Wiktor zdobył złoty medal na 3000 metrów, zaś Jakub Chudzik wywalczył brąz na dystansie 2000 metrów. – Na 6 możliwych punktów wywalczyliśmy 5, podobnie jak w ubiegłym roku, gdy te mistrzostwa odbyły się w Kolbuszowej – zaznaczał Karkut.

Wynik naszych zawodników dał radość ich opiekunowi. - To bardzo dobry występ. Założenie było takie, że Wiktor wygra, a Kuba jest w trójce i tak się stało – cieszył się Karkut. Wielu przeciwników nie chciało ścigać się z Ziębą. - Rywale z Małopolski, widząc, że Wiktor biega na 3000 metrów, wybrali dystans 2000 merów, więc raczej już przed biegiem było wiadomo, że nikt mu nie zagrozi. Kuba pokazał charakter i na ostatnich metrach odjechał rywalom, którzy walczyli o podium – wspominał trener Tiki-Taki. – Zrobiliśmy świetny wynik w bardzo prestiżowych zawodach dla młodzików, bo walczą o punkty MSiT. Tu nie ma już wyższej rangi zawodów, bo w biegach przełajowych do 16 lat nie rozgrywa się mistrzostw Polski – zaznacza Karkut.

W Tarnowie oprócz MMM odbyły się Grand Prix dla dzieci. W biegu na 1000 metrów wysokie czwarte miejsce wywalczyła Amelia Chudzik. Nie próżnują pozostali wychowankowie Karkuta. W poniedziałek Magda Niemczyk wyleciała do Lloret koło Barcelony na zgrupowanie kadry narodowej. Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, odbędą się mistrzostwa Polski w biegach górskich w Ustrzykach Górnych. Będą to jednocześnie eliminacje do ME do 19 lat w Zermatt w Szwajcarii i włoskiego Pucharu Świata do 18 lat. – Kandydatami do medali będą Monika Węgrzyn i Wiktor Zięba – zapowiada Karkut. 

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe