Raniżów. Radna interweniuje u wójta w sprawie drogi prowadzącej do Zembrzy

  • 14.04.2019, 07:30
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Raniżów. Radna interweniuje u wójta w sprawie drogi prowadzącej do Zembrzy Fot. D. Garbacka O drogę w kierunku Zembrzy dopytywała Monika Hajduk-Żyła, radna z Raniżowa.
Monika Hajduk-Żyła, radna z Raniżowa interweniowała u wójta w sprawie drogi prowadzącej do Zembrzy. Co przy okazji odpowiedzi na jej pytanie zdradził włodarz?

- Co z drogami, które już są, a wymagają remontu? Chodzi mi o odcinek prowadzący do Zembrzy. Droga ta jest już cała popękana, są też w niej dziury. Czy wójt przewiduje jakiś remont? - zapytała podczas ostatnich obrad radna Monika Hajduk-Żyła. - Chodzi o ten kawałek, zaraz jak się zjeżdża z ulicy Kolbuszowskiej na Zembrzę - doprecyzowała. Jak dodała, droga jest zniszczona od dłuższego czasu.

Wywołany do odpowiedzi włodarz stwierdził, że odcinek drogi, o którym wspomniała radna, zostanie wyremontowany w ramach tzw. remontów cząstkowych. - Myślę, że takie remonty, które zabezpieczają przed dalszą degradacją, będziemy wykonywać co roku - zapewnił Władysław Grądziel.

- Dla uzupełnienia tej informacji dopowiem, że spróbujemy złożyć do wniosku o dofinansowanie ten łącznik między gminą Raniżów i Głogów Małopolski i nie ukrywam, że jest to taka wiązana transakcja - stwierdził. - Ja też proszę gminę Głogów o inwestycję, która jest na Wilkach i dotyczy drogi Lisy - Wilki, i część jest położona  w gminie Głogów Młp., i będziemy z gminą Głogów współpracować, bo jeśli my pójdziemy im na rękę, to myślę, że pan burmistrz też będzie starał się ten kawałek drogi wspomóc i złoży z nami wspólny wniosek - wyjaśnił wójt Grądziel. Dodał, że współpraca z sąsiednią gminą jest bardzo ważna. - Te relacje trzeba utrzymywać i myślę, że one będą dla naszych mieszkańców na plus, bo (przy tej drodze - przyp. red.) powstaje obiekt - Dom Pomocy Społecznej - i myślę, że ta droga będzie kiedyś bardzo potrzebna, bo będzie służyła mieszkańcom - podsumował. 

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe