Parafia Cmolas przyznała stypendium dla dwójki zdolnych osób chcących studiować

  • 15.04.2019, 07:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Parafia Cmolas przyznała stypendium dla dwójki zdolnych osób chcących studiować Fot. B. Posłuszny O stypendium może ubiegać się student studiów dziennych wyższej szkoły publicznej lub niepublicznej w Polsce, pochodzący z niezamożnej rodziny żyjącej w parafii Cmolas.
O stypendium może ubiegać się student studiów dziennych wyższej szkoły publicznej lub niepublicznej w Polsce, pochodzący z niezamożnej rodziny żyjącej w parafii Cmolas.

Aktualnie Społeczny Zespół Fundacji im. ks. Wojciecha Borowiusza przyznał na rok akademicki 2018/2019 dwa stypendia po 300 zł przez okres 10 miesięcy; jedno dla Aleksandry Szczurek z Cmolasu, studentki IV roku studiów dziennych na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, drugie stypendium przyznano Lidii Michałek z Mechowca, studentce I roku studiów dziennych I stopnia na kierunku romanistyka na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Na ostatniej sesji Krzysztof Sochacki, sołtys Cmolasu, zbierał datki na ten cel. Wszyscy samorządowcy obecni na spotkaniu (26 marca) dołożyli się do stypendium dla studentek. Łącznie zebrali tysiąc zł. Jak informuje gospodarz Cmolasu, datki pochodzą także od róż różańcowych, a także od prywatnych osób. 

 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe