Gmina Cmolas. Radny proponuje, aby latarnie świeciły się w centrum każdej z miejscowości, przez całą noc

  • 15.04.2019, 14:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. Radny proponuje, aby latarnie świeciły się w centrum każdej z miejscowości, przez całą noc Fot. Czytelnik - Latarnie w Cmolasie świecą się nie tylko w nocy, ale czasem także po południu, kiedy jest jeszcze zupełnie jasno - pisze nasz Czytelnik.
Tylko w centrum Cmolasu latarnie świecą się przez całą noc. W innych częściach wsi i w innych miejscowościach oświetlenie działa krócej. Przeciwny takiemu rozwiązaniu był Andrzej Bujak, radny z Trzęsówki.

Jak poinformowała Magdalena Szpyt, radna z Cmolasu i zarazem przewodnicząca Komisji Regulaminowo - Mandatowej, oświetlenie działa od godz. 5 do świtu oraz od zmierzchu do godz. 23.30. Wyjątkiem jest centrum Cmolasu, gdzie lampy świecą się przez całą noc. 

Rezygnacja z latarni

 

Do tej pory w Trzęsówce również latarnie świeciły się przez całą noc w centrum wsi. - Z całonocnego oświetlenia został wyłączony plac przy kościele w Trzęsówce - wyjaśniała dalej radna Szpyt. - Całonocne oświetlenie wiązało się z budową kościoła, w tej chwili nie ma takich działań i w związku z tym komisja zdecydowała, że jeżeli mówimy o wydłużeniu czasu pracy lamp na terenie całej gminy, to trzeba w jakiś sposób zoptymalizować te koszty - przedstawiła sprawę przedstawicielka Cmolasu.

W każdej wsi

 

Do dyskusji w sprawie oświetlenia wtrącił się Andrzej Bujak, radny z Trzęsówki, który zaproponował, aby w każdym sołectwie, w centrum latarnie świeciły się przez całą noc. - Skoro mamy mieć równo i uporządkowane, skoro w centrum Cmolasu będzie się świecić przez całą noc, to ja proponuję, żeby w każdej wiosce w centrum, blisko kościoła, blisko szkoły latarnie się tak świeciły - proponował przedstawiciel Trzęsówki. - Wtedy uważam, że będzie równo.

Jak dodał rajca, skoro gmina znalazła pieniądze na całonocne oświetlenie w centrum Cmolasu, to znajdzie również dla innych miejscowości. - Myślę, że znajdziemy i w Trzęsówce, i w Baranowskich, i Tuszowskich - zaznaczył radny Bujak. 

Zmiany w gminie

 

Jak poinformował Eugeniusz Galek, oświetlenie na terenie gminy idzie w kierunku uporządkowania. - Od 5 rano do świtu, zmierzch do 23.30, za wyjątkiem centrum Cmolasu, gdzie jest całonocne - przedstawił wójt.

Włodarz dodał również, że prowadzi rozmowy z dyrekcją zakładu w Mielcu, która zajmuje się oświetleniem na terenie gminy Cmolas. - W międzyczasie szykują się drobne uzupełnienia oświetlenia. Zwróciłem się również z prośbą o pewne inwestycje, co wstępnie zostało przyjęte, natomiast szczegóły będę mógł przedstawić, jeżeli nastąpią jakieś zdecydowane działania z ich strony - zwrócił się do radnych na sesji wójt Galek.

Nie powiedział on jednak o szczegółach i planach dotyczących oświetlenia. Do tematu wrócimy.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
no
no 15.04.2019, 19:05
W pozostałych wsiach w gminie ciemno jak u murzyna...aglomeracja Cmolas musi świecić lampami i przykładem ....negatywnym !!!

Pozostałe