Strajk nauczycieli zawieszony. Do kiedy?

  • 18.04.2019, 10:30
  • Anna Pocałuń, Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Strajk nauczycieli zawieszony. Do kiedy? Fot. A. Pocałuń Taką tablicę strajkujący nauczyciele z "Jedynki" dostali od wspierających ich rodziców.
Nie tylko samorządowcy, ale i rodzice popierają strajkujących nauczycieli. Pracownicy placówek "odpuszczą" jednak na czas świąt.

 

Kolbuszowscy radni odwiedzili w poniedziałek, 15 kwietnia, strajkujących nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 1. -  Pamiętajcie, że jesteśmy z wami - mówili do manifestujących. Podkreślili, że będzie poruszana kwestia płacy za czas pobytu na strajku. Samorządowcy obiecali, że będą szukać możliwości jakiejkolwiek pomocy dla strajkujących. - Strajk jest o bytowe sprawy, jednak się upolitycznił - wyjaśniła radna Barbara Bochniarz - Na tym jednak się bardzo dużo traci - zaznaczyła.

Dzień później, 16 kwietnia, we wszystkich szkołach w powiecie kolbuszowskim strajk został zawieszony na czas świąt - taką informację przekazał nam Stanisław Kłak, prezes Podkarpackiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

- To nauczyciele podjęli taką decyzję - dodaje. Jak podkreśla przedstawiciel związku, strajk jest zawieszony, a nie odwołany. Może on być wznowiony w każdej chwili.

Anna Pocałuń, Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
tik tok
tik tok 19.04.2019, 08:36
i klika popiera klike ciekawe widac kolbuszowa skorumpowana

Pozostałe