Kulturalny ołtarz polowy

  • 09.10.2016, 05:00
  • lg

Podziel się:

Oceń:

Kulturalny ołtarz polowy Lidia Grabiec
W gminie Cmolas powstanie drugi ołtarz polowy. Po sanktuarium w Cmolasie, o taką inwestycję stara się proboszcz parafii w Ostrowach Tuszowskich.

O pomyśle ks. Ryszarda Madeja, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowach Tuszowskich, Eugeniusz Galek poinformował radnych na ostatniej sesji (8 września). Duchowny zwrócił się do gminy z prośbą o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu obok kościoła parafialnego w celu budowy ołtarza polowego i remontu świątyni. Obiekt miałby się znajdować niedaleko kościoła, na skraju lasu, na placu przylegającym do działki kościelnej. – Chociaż inwestorem jest parafia Ostrowy Tuszowskie na czele z proboszczem, to ja też byłem przy rozmowach na temat koncepcji tej inwestycji – powiedział nam Eugeniusz Galek i zaznaczył: - W planach jest ołtarz polowy, który ma jeszcze służyć tak zwanej kulturze.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lg

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe