Gmina Niwiska przymierza się do kolejnej inwestycji w Hucisku. Jakiej?

  • 21.04.2019, 14:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Gmina Niwiska przymierza się do kolejnej inwestycji w Hucisku. Jakiej? Fot. A. Pocałuń Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, szacuje, że wartość tej inwestycji wraz z dokumentacją będzie w granicach 60 tys. zł.
Gmina Niwiska planuje kolejną inwestycję w jednym z sołectw. Zdaniem wójt Elżbiety Wróbel miejscowość na tym zyska.

Podczas ostatniej sesji przy punkcie budżetowym poruszona została inwestycja w Hucisku. Ma zostać tam wybudowany odcinek 460 metrów sieci wodociągowej. Będzie ona umiejscowiona od krzyżówki Hucisko-Zapole w kierunku Zapola. Szefowa gminy zwróciła uwagę na fakt, że powstaje tam nowe osiedle mieszkaniowe. - Przez urząd została wydana zgoda na budowę sieci wodociągowej, aby kolejne domy mogły się tam budować - podkreśliła Wróbel. Jak zaznaczyła, nie jest to tak, że budynki powstają równocześnie. Jak powiedziała w swoim wystąpieniu, zrobił się pewien kłopot, kto to będzie finansował i rozliczał.

- Wydaliśmy już dwa pozwolenia na wybudowanie sieci wodociągowej. Zasadnym jest, aby tam ją wybudować - zwróciła się Wróbel do radnych i dodała: - Jest to bardzo ładny teren i na pewno powstaną kolejne działki budowlane.

Za opracowanie dokumentacji oraz budowę odcinka sieci wodociągowej w Hucisku gmina zapłaci 60 tys. zł.

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe