Gmina Cmolas. Coraz więcej śmieci pojawia się przy drogach powiatowych w Ostrowach Tuszowskich

  • 23.04.2019, 07:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. Coraz więcej śmieci pojawia się przy drogach powiatowych w Ostrowach Tuszowskich Fot. B. Posłuszny Sprawę kilkakrotnie poruszał Ryszard Walczyk, radny wsi.
Sprawę kilkakrotnie poruszał Ryszard Walczyk, radny wsi.

Zaśmiecone rowy to problem nie tylko w Ostrowach Tuszowskich, ale i w całym powiecie. W miejscowości przy drogach powiatowych w rowach zalega bardzo dużo odpadów.

O problemie mówił na ostatniej sesji radny Walczyk. Apelował o zainteresowanie się sprawą, ponieważ wiosną najbardziej widać zalegające śmieci. - U nas jest bardzo duży problem z tymi śmieciami - mówi jedna z mieszkanek Ostrów Tuszowskich. - Co chwilę ktoś je wyrzuca i rowy są pełne butelek, papierów i nie wiadomo czego jeszcze - skarży się nasza Czytelniczka.

 Kolbuszowska policja przypomina o karach, które grożą osobom pozbywającym się w ten sposób odpadów. - Za zaśmiecanie lasu, zanieczyszczanie gleby, wody, wyrzucanie nieczystości, wywożenie śmieci, złomu, padliny czy innych nieczystości można zostać ukaranym grzywną do 5000 złotych - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa, i dodaje, że sąd może orzec również nawiązkę w wysokości odpowiadającej kosztom przywrócenia zanieczyszczonego miejsca do stanu poprzedniego ( np. koszty rekultywacji gleby). Na tym nie koniec. Jeżeli ktoś zakopuje śmieci w lesie, może nawet trafić do aresztu na 30 dni. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jan
Jan 23.04.2019, 07:44
Podwyższają opłaty, wywóz coraz rzadziej i na końcu zdziwienie, że ludzie wyrzucają gdzie popadnie, lepiej niech im zalega, gnije i śmierdzi na posesji..

Pozostałe