Godziny pracy Urzędu Miejskiego do poprawki. Ciekawy pomysł podsuwa radny Rumak

  • 26.04.2019, 14:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Godziny pracy Urzędu Miejskiego do poprawki. Ciekawy pomysł podsuwa radny Rumak
Radni dyskutowali na temat godzin otwarcia Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Problem pojawia się wtedy, kiedy chcą się spotkać z mieszkańcami. Ciekawy pomysł podsunął radny Rumak.

O zmianie godzin pracy urzędu pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów. Temat wrócił na ostatniej sesji. - Praca urzędu raz w tygodniu w godzinach od 10 do 18 zupełnie mnie i mieszkańców nie satysfakcjonuje - mówił radny Michał Karkut. 

Karkut poruszył również kolejne zagadnienie, jakim są dyżury radnych. Jak wiadomo, po zakończeniu pracy urzędu korzystać z budynku nie można. Jak podkreślał samorządowiec, późniejsze godziny pracy pozwoliłyby np. zwołać komisję. Do dyskusji włączył się Józef Fryc, przypomniał on sytuację, kiedy radni zwrócili się do burmistrza i przewodniczącego rady z propozycją przygotowania dla klubu radnych możliwości spotykania się z mieszkańcami. - Nie możemy się spotykać w godzinach pracy, bo mieszkańcy po prostu nie chcą - zaznaczył Fryc. Jak powiedział radny Fryc, mieszkańcy tego oczekują. W tej sprawie wysyłane są również pisma. - Ślubując, że chcemy być radnymi, obiecywaliśmy również to, że będziemy na potrzeby mieszkańców i do ich dyspozycji - przypomniał Fryc - Chciałbym tego dotrzymać, ale na razie mi to urząd uniemożliwia - podsumował radny. 

- Jako radni mamy prawo korzystać z urzędu w razie potrzeb - włączył się do rozmowy radny Mirosław Kaczmarczyk. - Uważam, że ta sprawa jest nadal otwarta. 

Samorządowiec Stanisław Rumak podkreślił, że na wsiach jest o tyle lepiej, że do dyspozycji są m.in sołtysówki. - Dofinansowujemy bibliotekę, może uda się z dyrektorem załatwić pomieszczenie, które w godzinach bardzo popołudniowych byłoby do dyspozycji radnych - powiedział Rumak. Adam Kaczanowski, kolbuszowski radny, przychylił się do propozycji przedmówcy. 

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe