Ponad sto osób sadziło nowe drzewka w lasach w Wilczej Woli

  • 28.04.2019, 20:30
  • opr. bp

Podziel się:

Oceń:

Ponad sto osób sadziło nowe drzewka w lasach w Wilczej Woli Fot. Natalia Batory Młodzież bardzo chętnie przyczyniła się do posadzenia kilku tysięcy młodych sadzonek.
W ramach tegorocznej akcji zasadzona została powierzchnia, która zajęłaby jedno profesjonalne boisko piłkarskie.

"Las pełen energii" to akcja ekologiczna, realizowana we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych. W Nadleśnictwie Kolbuszowa odbyła się w piątek, 5 kwietnia, i zgromadziła młodzież ze szkół podstawowych w Wilczej Woli, Kopci i kolbuszowskiej dwójki, przedstawicieli PGE Dystrybucja, samorządowców oraz leśników. - W ponad trzy godziny powstał las, gdzie posadzono 8 tysięcy młodych sosenek - informuje Natalia Batory, przedstawicielka Nadleśnictwa Kolbuszowa. Jak dodaje pracownica nadleśnictwa, wspólne sadzenie zakończyło się pieczeniem kiełbasek i biesiadowaniem. - Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

- Leśnicy w całej Polsce sadzą rocznie 500 milionów drzew. My w tym roku planujemy posadzić pół miliona drzew, jesteśmy już na półmetku odnowień. Zasadzona zostanie powierzchnia stu boisk piłkarskich - mówi Kazimierz Samojedny, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kolbuszowa.

 

opr. bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe