Z PODKARPACIA. Słuchali głośno muzyki. Policjanci znaleźli w ich samochodzie 14 worków substancji psychotropowych

  • 25.04.2019, 11:42 (aktualizacja 25.04.2019, 11:48)
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Słuchali głośno muzyki. Policjanci znaleźli w ich samochodzie 14 worków substancji psychotropowych Fot. KPP Mielec Policyjne badania laboratoryjne potwierdziły, że zatrzymana substancja to środek psychotropowy służący między innymi do wytwarzania dopalaczy.
Mieleccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w bagażniku mieli blisko 15 kg substancji psychotropowych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Wobec dwóch z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, pozostali dwaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Uwagę policjantów, patrolujących pod koniec marca teren mieleckiej starówki, przyciągnął samochód bmw, w którym kilku mężczyzn słuchało głośno muzyki. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę samochodu oraz jego trzech pasażerów. Byli to mieszkańcy województw świętokrzyskiego i lubelskiego. Podczas interwencji podejrzenia policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie się mężczyzn. Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdu ujawnili w bagażniku plecak oraz torbę, w której znajdowało się 14 worków z nieznaną substancją. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że może to być substancja psychotropowa. Czterej mężczyźni w wieku od 21 do 27 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policyjne badania laboratoryjne potwierdziły, że zatrzymana substancja to środek psychotropowy służący między innymi do wytwarzania dopalaczy. Podczas przeszukań w domach zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili kolejną porcję substancji psychotropowej. Łącznie zabezpieczono 15 kg tej substancji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej oraz jej udzielanie 26 i 27-letniemu mężczyźnie. Obaj są mieszkańcami województwa świętokrzyskiego. Na wniosek policjantów, poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Wobec dwóch pozostałych mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 21-letni mieszkaniec województwa lubelskiego oraz 23-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego również usłyszeli zarzut posiadania substancji psychotropowych.

W prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze zabezpieczyli dwa pojazdy należące do podejrzanych. Mężczyźni w czasie przesłuchań złożyli wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.

Dominika Garbacka

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe