Setne urodziny, obchodziła 21 kwietnia, pani Stefania z Kolbuszowej

  • 02.05.2019, 07:30 (aktualizacja 02.05.2019, 10:08)
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Setne urodziny, obchodziła 21 kwietnia, pani Stefania z Kolbuszowej Fot. UM Kolbuszowa Bukiet kwiatów i list gratulacyjny wręczyli jubilatce: Jan Zuba - burmistrz Kolbuszowej, oraz Ewa Gul-Czachor - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kolbuszowej.
Pani Stefania jest otwartą i pozytywnie nastawioną do ludzi osobą. Pomimo sędziwego wieku nadal jest aktywna. Cieszy się ona dobrą kondycją fizyczną i psychiczną.

Jak sama mówi, nie zna najskuteczniejszej recepty na długowieczność. W życiu nie raz przeżywała trudne chwile. Być może ciężka praca w rolnictwie ją tak zahartowała.  

Jako dziecko uczęszczała do dziewczęcej szkoły podstawowej mieszczącej się w Kolbuszowej. W okresie wojennym wyszła za mąż. Niestety, trzy miesiące po ślubie otrzymała wiadomość, że jej mąż zginął na wojnie. Kolejne lata do 1959 r. spędziła na Łotwie, trudząc się pracą na roli. Zamiłowanie do ogrodnictwa pozostało jej do dziś.

Pani Stefania od zawsze interesowała się książkami, w swoim życiu przeczytała ich bardzo wiele.

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ja
Ja 02.05.2019, 07:41
Tytuł super . Nie wiadomo czy 21 Pani Stefania czy 21 kwietnia. Błędy ze szkoły podstawowej .

Pozostałe