Materace do łóżek na miarę XXI wieku

  • 03.05.2019, 07:24
  • Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Materace do łóżek na miarę XXI wieku
Materac pełni ważną rolę w kwestii utrzymania prawidłowej postawy ciała w pozycji leżącej. Wpływa on również na mocny, głęboki sen. Z tego powodu, wybór odpowiedniego materaca jest bardzo ważny. Przede wszystkim, materace do łóżek powinny dopasowywać się do naturalnych kształtów człowieka. Ważne jest, aby uwzględniały one naturalne krzywizny człowieka. Dodatkowo, warto wiedzieć, iż materace powinny być dłuższe od ciała człowieka mniej więcej o 25 centymetrów. Materac warto dobierać indywidualnie do swoich potrzeb, nie powinien on być zbyt twardy ani zbyt miękki. Istotną kwestią w doborze materaca jest również materiał, z jakiego jest on wykonany. Na rynku można spotkać między innymi produkty do spania wykonane ze specjalnej pianki lateksowej. Komponent ten powstaje z połączenia lateksu syntetycznego oraz naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego.

Lateksowe materace do łóżek

Lateks jest materiałem, który charakteryzuje się niezwykłą trwałością i odpornością na wiele czynników. Cechuje go również tzw. elastyczność punktowa, dzięki czemu lateks doskonale dopasowuje się do naturalnych kształtów człowieka. Wpływa to pozytywnie na komfortowy sen. Co ważne, materace lateksowe posiadające systemy otworów, poddawane są procesom wentylacji. Z pewnością kwestia wentylacji ma duże znaczenie w stwarzaniu niekorzystnego środowiska dla rozwoju różnego rodzaju mikroorganizmów, pleśni, grzybów. Materace lateksowe polecane są również alergikom. Dużą popularnością cieszą się także materace kieszeniowe. Zaprojektowane są one na solidnej podstawie sprężyn kieszeniowych. Sprężyny łączone są specjalnym woreczkiem tkaninowym. To rozwiązanie jest bardzo efektywne, gdyż daje ono dużo elastycznych punktów podparcia dla całego kręgosłupa. Tego typu materace dobrze dopasowują się do ciała podczas snu i wypoczynku. Są one również bardzo trwałe i solidne.

Piankowe materace - co warto o nich wiedzieć?

Materace do łóżek mogą być również wykonane z pianki poliuretanowej, termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Charakteryzują się one stosunkowo niską ceną. Pianka poliuretanowa cechuje się tym, że można ją stosować na wszelkiego rodzaju stelażach podnoszonych drogą elektryczną lub manualną. Można tego rodzaju materac stosować także na stelażach przeciwodleżynowych. Ten materiał jest wygodny w eksploatacji. Z łatwością taki materac można zwinąć i przenieść, gdyż jest on bardzo lekki. Materace do łóżek w wersji piankowej, występują w szerokiej gamie modelowej. Mogą one przybierać formę owalną, kwadratową lub klasyczną, prostokątną. Można je dopasować praktycznie do każdego stelaża łóżka, nawet bardzo oryginalnego kształtem. Wybór tych materacy jest bardzo duży, mają one szerokie zastosowanie m.in. w łóżkach dziecięcych. Warto również zaznaczyć, że poszczególne modele materacy piankowych, różnią się między sobą elastycznością oraz twardością. Reasumując, nawet elegancka sofa, praktyczny narożnik, czy klasyczna wersalka, nie zapewni tak dużego komfortu, jaki może zagwarantować dobrze dobrany materac.

Artykuł sponsorowany

Pozostałe