Gmina Raniżów. - Wybudowanie chodnika będzie wiązało się z zajęciem terenów prywatnych - mówi przedstawicielka PZDW

  • 15.05.2019, 06:30
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Gmina Raniżów. - Wybudowanie chodnika będzie wiązało się z zajęciem terenów prywatnych - mówi przedstawicielka PZDW
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiedział na nasze pytania w sprawie chodników przy ul. Armii Krajowej w Raniżowie.

Przypomnijmy, że temat budowy chodników przy ul. Armii Krajowej w Raniżowie poruszyła na sesji radna Barbara Miazga. Radna z Raniżowa poinformowała o trwającej rozbiórce starego chodnika po stronie prawej (jadąc w kierunku Kolbuszowej), budowie w tym miejscu nowego chodnika oraz o obawach związanych z brakiem ścieżki dla pieszych po stronie zabudowań (po lewej stronie jadąc w kierunku Kolbuszowej).

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z PZDW. W mailu, który przesłaliśmy do zarządcy drogi wojewódzkiej, zapytaliśmy m.in. o to, czy jest szansa na to, aby chodnik po stronie lewej w kierunku Kolbuszowej jednak powstał?

- Przy ul. Armii Krajowej w Raniżowie przebudowywany jest istniejący chodnik (nie jest to ścieżka rowerowa) - informuje Ewa Sudoł-Sikora, specjalista ds. Informacji Publicznej PZDW. Jak zaznacza przedstawicielka PZDW, dokumentacja, na podstawie której realizowana jest inwestycja, została opracowana w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy, który powstał w 2015 roku i został pozytywnie zaopiniowany m.in. przez gminę Raniżów. 

- Wybudowanie chodnika po przeciwnej stronie jezdni jest możliwe na wniosek i przy współudziale finansowym gminy i będzie wiązało się z zajęciem terenów prywatnych - zaznacza Sudoł-Sikora i dodaje: -  Konieczne będzie również m.in. przesunięcie wszystkich ogrodzeń w tym miejscu.

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe