Samorządowiec z Posuch pytał o remont remizy w swojej miejscowości. Wójt gminy Raniżów nie dał gwarancji

  • 15.05.2019, 07:30
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Samorządowiec z Posuch pytał o remont remizy w swojej miejscowości. Wójt gminy Raniżów nie dał gwarancji Fot. D. Garbacka Roman Olszowy, radny z Posuch, dopytywał o inwestycję w swojej miejscowości.
- Mam pytanie do pana wójta w sprawie budynku OSP w Posuchach. Czy są czynione jakieś starania, aby ściągnąć jakieś pieniądze z zewnątrz na zakończenie tej inwestycji? - zapytał Roman Olszowy, radny z Mazurów.

Wywołany do odpowiedzi wójt stwierdził, że 24 kwietnia został skierowany wniosek w tej sprawie do Państwowej Straży Pożarnej. - Wniosek dotyczy remontu tej remizy - zapewnił Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.

Włodarz poinformował, że całość zadania ma kosztować około 190 tys. zł, z czego dofinansowanie miałoby wynieść 130 tys. zł. - Gmina w tym wniosku jest zobligowana do pokrycia 35 procent wartości zadania, to jest 60 tys. zł i oby się to wszystko udało - powiedział wójt. - Czy to się uda, nie dam gwarancji, bo ta część pieniążków, które są po naszej stronie, myślę, że w trakcie roku budżetowego się znajdzie. I tutaj z całą odpowiedzialnością z panią skarbnik takie oświadczenie złożyliśmy - wyjaśnił i dodał: - Natomiast, tak jak z wszystkimi wnioskami jest, że składając, nie ma się oczywiście gwarancji, że się uzyska dofinansowanie.

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe