Tym razem udało się znaleźć chętnego najemcę na ośrodek zdrowia w Cmolasie

  • 15.05.2019, 10:27
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Tym razem udało się znaleźć chętnego najemcę na ośrodek zdrowia w Cmolasie Fot. B. Posłuszny Nowy ośrodek już wkrótce zostanie otwarty dla pacjentów.
Gmina po raz drugi ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące wynajmu nowo powstałego ośrodka zdrowia w Cmolasie.

Jak informuje Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, do przetargu na najem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Cmolasie przystąpił jeden oferent, który spełniał warunki udziału.

 Chętnym na otworzenie działalności związanej z opieką zdrowotną w Cmolasie jest Centrum Medyczne BMS z Majdanu Królewskiego. - Warunkiem przystąpienia do przetargu było zobowiązanie do świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, rehabilitacyjnej i stomatologicznej - podkreśla włodarz gminy. - Po podpisaniu stosownej umowy najemca podejmie czynności związanie z uruchomieniem ośrodka zdrowia - dodaje Eugeniusz Galek.

NFZ i prywatnie

Urząd Gminy Cmolas zastrzegł w zapytaniu ofertowym, że wizyty  prywatne w ośrodku nie mogą być częstsze niż przyjmowanie pacjentów na NFZ.

Ośrodek o powierzchni 450 mkw. składa się z parteru i poddasza. Znajdują się w nim  między innymi cztery gabinety lekarskie i sześć rehabilitacyjnych. Gmina podjęła decyzję, że miesięczny czynsz za całość obiektu będzie wynosić 5687,52 zł.

O wycenie informował jeszcze w ubiegłym roku Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. Biegły wycenił budynek. Stawka za metr kwadratowy na parterze wynosi 12 zł, czyli łącznie 3 tys. zł. Na poddaszu użytkowym wygospodarowano 203 mkw., stawka za jeden metr kw. to 8 zł, czyli łącznie 1624 zł. - Razem wychodzi 4624 zł, plus 23 proc. VAT - wyliczał włodarz na jednej z sesji. 

Kiedy zostanie otwarty ośrodek zdrowia i jacy specjaliści będą w nim przyjmować? Odpowiedź już w najbliższym numerze Korso Kolbuszowskie.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ja
Ja 18.06.2019, 20:05
I bardzo dobrze . Nie trzeba bedzie jezdzic do Majdanu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.05.2019, 10:59
No i elegancko.

Pozostałe